fbpx
Події
55-річний закарпатець, який втратив обидві ноги на заробітках, пішов на війну добровольцем

За 1300 кілометрів від дому, в зоні бойових дій зустрів неймовірну людину та ще й свого земляка – Василя Штефка із с. Кушниця на Іршавщині (Закарпаття). 55-річний чоловік без двох ніг (!!!) пішов на фронт бити ворога!

Василь Штефко із Кушниці прийшов у 128-му бригаду, щоб бити росіян, котрі перетворилися на загарбників, руйнують нашу інфраструктуру, нищать мирних людей і поводяться гірше нацистів.

У 2004 році на заробітках у Росії Штефко втратив обидві ноги і на протезах повернувся додому, в рідну Кушницю. А коли Росія вторглася в Україну, просто не зміг сидіти дома.

«Я не спав дві доби, коли побачив, що відбувається, – каже Василь. – Просто не зміг сидіти дома, зібрав речі й пішов у військкомат. Зізнаюся зараз перед командуванням, що збрехав там, – сказав, що в мене тільки один протез. І попросився в 128-му бригаду.

Свого часу я служив у армії, вмію стріляти, непогано воджу машину. Люди, котрі не бачать протезів, навіть не здогадуються, що в мене немає ніг. Тут я за званням сержант, а за посадою – водій, служу в роті вогневої підтримки. Мій батько так само «незаконно» потрапив на фронт у Другу світову. Йому було 15 років, але він сказав, що має 18, і пішов воювати. Дома мене чекає дружина й 11-річна донька. Вони переживають, але й пишаються, що я захищаю країну…»

Василь Штефко з Кушниці – унаочнення для двох категорій людей.

По-перше, для тих хлопців, що сидять у тилу й придумують будь-які причини й аргументи, щоб залишатися там і далі, вигадуючи існуючі й неіснуючі хвороби. Вони «забули», що захист країни – це не бажання чи право, а закріплений у Конституції обов’язок громадянина.

І, по-друге, для росіян. Країну, яку йдуть захищати такі люди, перемогти неможливо.

Прийде час, і Василь Штефко своїми протезами розтопче двоголову курицю на російському гербі!

Ярослав Галас.