fbpx
Дозвілля
5 принципів скандинавського способу життя, які роблять людину щасливою

Хюге — скандинавський спосіб життя, жити яким рекомендують багато психологів. Недарма країни Скандинавії перебувають на топових позиціях за рівнем щастя, здоров’я та задоволення життям.

Представляємо 5 принципів скандинавського способу життя, які роблять людину щасливішою.

Залишіть взуття біля дверей. У скандинавських країнах, входячи до будь-якого будинку, потрібно обов’язково зняти взуття. Якщо людина входить у будинок у взутті, це сприймається як невігластво. Тому якщо людина йде в гості, то вона обов’язково візьме свої домашні капці із собою. Ця звичка має і деяке пояснення: на взутті накопичується чимало бруду та небезпечних бактерій, що порушує всі правила гігієни. Тому ця традиція й користується настільки високою популярністю у країнах Скандинавії.

Фіку. Це 20-хвилинна перерва у повсякденних справах. Найчастіше під час фіку скандинавські країни п’ють каву або чай з різною випічкою. Науково було доведено, що така перерва сприятливо позначається на працездатності та рівні щастя людини. Недарма подібна звичка увійшла до робочого порядку багатьох великих компаній.

Раціональність. Жителі скандинавських країн живуть за принципом раціональності та піклуванням про навколишнє середовище. Саме це може пояснювати найвищі позиції громадян цих країн у рейтингу рівня здоров’я. Купівля потриманих речей, використання велосипеда замість автомобіля та покупка місцевих екологічно чистих продуктів харчування – ось деякі приклади раціонального способу життя пересічного скандинава.

5-тижнева відпустка. У скандинавських країнах працівнику пропонується 5 тижнів відпустки: 4 тижні влітку та 1 тиждень на Різдво. Компанії зацікавлені, щоб їхні працівники були сповнені сил і мали гарний настрій. Тому відпустку не можна розділяти на частини. Прийнято вважати, що людині недостатньо 1-2 тижнів для відновлення сил і відпочинку.

Гендерна рівність. У скандинавських країнах відпустку з догляду за дитиною отримують відразу обидвоє батьків – кожен по 240 днів. До того ж, кожен із батьків має право попросити скорочення робочого часу на 25% до досягнення їх дитиною 8-річного віку. Ці заходи допомагають приділяти дитині достатню кількість часу та зміцнити сім’ю загалом.