fbpx

5 червня церква вшановує пам’ять святого Леонтія: як в цей день “заробити” собі здоров’я та достаток

У церкві 5 червня вшановують пам’ять Леонтія. Відомості про його життя є досить суперечливими і малоінформативними. Леонтій займався тим, що проповідував віру в Христа дітям. За це піддався гонінням з боку язичників.

Святий Леонтій здобув добру освіту, багато читав. Згодом він вирушає до Константинополя для подальшого навчання, де і приймає постриг. Леонтій був висвячений в статус єпископа. Про cмepть Леонтія немає достовірної інформації. Кажуть, що він був yбuтий язичниками, але також існують дані про те, що єпископ пoмep своєю cмepтю.

У народі Леонтія називали Кoнoпляником, оскільки саме в цей період, 5 червня, намагалися сіяти кoнoплі. Цікаво, що насіння для посіву потрібно було скласти в пасхальне яйце і при посіві по полю розкидати шкаралупу, примовляючи: “У кого кoнoпелька, у того і подвійна копійка”.

З кoнoпель раніше виготовляли одяг, масло, взуття, тканини, нитки, мотузки і навіть ліки. Намагалися посадити останні овочі на Леонтія, 5 червня, вважаючи, що якщо посів проводити пізніше, то урожай зібрати не вдасться.

Читайте також: ТАКИМИ ПОТАПА Й MONATІK-А ЩЕ НЕ БАЧИЛИ: СПІВАКИ ПРИМІРЯЛИ НЕСПОДІВАНІ ОБРАЗИ СВЯЩЕНИКІВ (ФОТО)

Також у цей час збирали лопух. Коріння і листя лопуха на початку червня найсоковитіші. На перший погляд, лопух – звичайнісінька рослина, але його цілющі властивості унікальні. Лопух регулює обмін речовин, допомагає в лікуванні печінки, нирок, цукрового діабету, шлунка і кишечника.

За допомогою лопуха можна впоратися з такими серйозними захворюваннями, як водянка і подагра. Лікарські засоби з лопуха чудово допомагають при ревматизмі, виразках шкіри. Найкраще збирати лопух на початку червня.

Народні прикмети на 5 червня

Огірки, які висадили на день Леонтія, найкраще підходять для засолу

Багато овочів 5 червня – буде багатий урожай

Горобина квітне – прикмета того, що буде багатий урожай кoнопель

Кoнoплю сіяли, коли починала воркувати горлиця.

Джерело.

You cannot copy content of this page