fbpx
Події
“3800 гривень кожному від президента”: українці масово купилися на шахpaйську схему у мережі(відео)

Всього за кілька днів на гачок афеpистів в популярній соціальній мережі потрапили майже дві сотні українців. Зараз жepтви шаxpаїв намагаються повернути втрачені гроші, але шансів мало.

У людей просили контакти телефон і реквізити карти, щоб нібито відправити на неї круглу суму. Оголошення з’явилося буквально днями в пабліку “Зелена хвиля”, який привернув увагу новинним заголовком: “Президент підписав указ про 3 800 кожному”. Однак перш ніж дати гроші, просили надати дані картки, пише видання “Сегодня”.

Дармові гроші моментально спокусили користувачів. Люди повірили, що їм виплатять кілька тисяч гривень за одну тільки реєстрацію на сайті. Далі обіцяли більше – понад 16 тисяч кожному. А тих, хто вагався, заспокоювали підставними коментарями від тих, хто нібито отримав жадану нагороду.

За реєстрацію на сайті шахpаї ще брали кілька сотень гривень. За кілька днів обдурили понад 180 українців, кажуть в банку, клієнти якого тепер масово звертаються за допомогою.

Читайте також: Дочка ватажка так званої “міліції” “ЛНР вчиться у Харкові та отримує державну стипендію(відео)

“На жаль, кошти клієнтам повернуті не будуть так як вони самі особисто свої персональні дані передали. Банк безсилий”, – відзначає Сергій Гаврилюк, керівник проекту банку по взаємодії з правоохоронними органами.

Щоб додати достовірності шахpайські пропозиції, злодії використовували фотографію ведучої програми “Ранок з Україною” Світлани Катренко. Сама вона про це дізналася від знайомих.

“В один день мені масово почали писати друзі відправляти дивну картинку. Там моє обличчя і якийсь дивний незрозумілий текст, явно виглядає ненормально”, – розповіла Світлана Катренко.
Фотографії, яку використовували зловмисники, більше двох років, розповідає Світлана. Її сильно відфотошопили: домалювали на фоновий екран президента і наклеїли вигаданий титр з фeйковий новин про 3 800 гривень кожному.