fbpx
Дозвілля
3 поcмeртниx бажання султана Сулеймана змусили його підданих ойкнути …

Життя настільки швидкоплинне, а cмeрть настільки нещадна, що потрібно жити і радіти всьому що нас оточує тут і зараз. Ніхто не знає, чи побачить світанок завтра?

Всі рівні перед обличчям жінки з косою: і бідняк, і багач. Cмeрть безстороння … Ця притча навчить тебе цінувати життя і кожен, подарований долею день!

Лежачи на cмeртнoмy oдрi, султан Сулейман Пишний покликав головнокомандувача армією, щоб розповісти йому про три свої бажання:

  1. Правитель заповідав, щоб його трyнy несли найкращі лікарі Османської Імперії того часу.
  2. Друге його бажання полягало в тому, щоб, коли будуть нести його тaбyт, по всьому шляху розкидали золоті монети і дорогоцінні камені.
  3. А також султан хотів, щоб його руки стирчали з тaбyтa і їх було всім видно.

Головнокомандуючий армією був збентежений почутим. Він запитав у султана про причини таких побажань, на що Сулейман відповів:

«Нехай кращі лікарі несуть мій тaбyт, і нехай всі побачать, що навіть найкращі лікарі безсилі перед обличчям cмeртi.

Розкидайте зароблене мною золото. Нехай всі бачать, що багатство, придбане в цьому житті, в цьому світі і залишається.

Нехай всі бачать мої руки і засвоять просту істину: навіть падишах усього світу – султан Сулейман – йде з цього життя з порожніми руками ».

Все проходить, тому потрібно збирати скарби не тільки тут на землі, але і там, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Ким би ти не був, в першу чергу потрібно залишатися людиною. Згоден? Тоді поділися цією мудрістю з друзями!

facebook