fbpx
Дозвілля
29 вересня – пам’ять Святої мyчениці Людмили: якщо у сімейному колі вже назрів конфлікт, молитва, піднесена до ікони мyчениці, допоможе повернути мир

29 вересня – пам’ять Святої мyчениці Людмили, княгині Чеської

Людська природа така, що їй просто необхідна підтримка вищих сил. Одним людям віра в Бога дарує надію, другим – терпіння, третім – любов і зміцнення духу.

Надія на Господа завжди допомагала зберегти цілісність душі у важкі часи, сама віра пов’язана з такими поняттями, як надія і любов.

Про що її просять у молитвах Святу мyченицю Людмилу

Перш за все, святий Людмилі моляться ті люди, які вважають її своєю покровителькою. Можна вимовляти короткі прохання мyчениці кожен день. Преподобну просять про заступництво і небесне благословення дітей своїх.

Молитва святий Людмилі, угодниці Христовій, повинна вимовлятися з чистою душею і добрим серцем. Вона допомагає позбутися грішних помислів, отримати покаяння і помилування від Царя Небесного.

Прохання можуть вестися не тільки готовими молитвами, а й своїми словами – заступниця почує будь заклик про допомогу, що йде від душі. Звертатися до святої можна в будь-який час дня, коли того зажадають благочестиві помисли.

Молитовне правило

У кожної людини своя дорога до Господа, і всі ми перебуваємо на певному відрізку цього шляху. Будь-який з віруючих володіє своїми фізичними і тимчасовими можливостями для вознесіння молитов, відповідно, єдиного правила просто немає. Кожен повинен звертатися до святих і Господу рівно стільки, скільки може.

Ікона святої Людмили-мyчениці допомагає запобігти сімейним розладам, дає захист від злого наміру. Перед образом моляться про здоров’я і благополуччя молодших домочадців, наприклад, онуків, дітей. Свята допомагає їм не постраждати від гріха, стати на шлях істинного християнина.

Якщо у сімейному колі вже назрів конфлікт, молитва, піднесена до ікони мyчениці, допоможе повернути мир. Жінка, народжена під ім’ям цієї заступниці, уникне в проханні різних неприємностей і вирішить всі життєві негаразди.

Читайте також: 29 вересня День святої Людмили: таємниця імені, історія свята

Свята Людмила: день ангела

Звичаї наказували називати дитину на восьмий день після народження. Ім’я вибирав священик, керуючись Святками. Мyченик, на честь якого дитя отримувало ім’я, ставав його небесним заступником. Православні дотримуються такого порядку і донині. Всі дівчатка з ім’ям Людмила (за умови хрещення в ньому) повинні шанувати свого ангела-хранителя і заступницю, якою є преподобна княгиня. День ангела святкується 29 вересня.

Також відзначається день пам’яті святої мyчениці благовірної княгині Чеської – Людмили. Він святкується церквою 16 вересня за старим стилем і 29 вересня – за новим. Святу можуть вважати небесною покровителькою всі віруючі, які шукають її заступництва.

Тропар святій мyчениці Людмилі Чеській, глас 4

Покинувши тьму ідолослужіння  і з гарячою любов’ю прийняла світло Православної віри Христової виявилася ти, свята Людмила, як зірка ранкова, і світлом святості твоєї правдивий день Богошанування розпочала на землях Чеських

Кондак святої мyченице Людмилі Чеської, глас 2

Храм твій всечесний, як ліки душевні отримав, усі вірні  голосно співаємо тобі: діва мyчениця Людмила, всіма шанована, моли безперестанно Христа Бога за всіх нас. Амінь.