fbpx
Дозвілля
25 лютого – нічого не плануйте, нікуди не їдьте, а приготуйте рибну страву і подумайте про сон

У цей день виносили на мороз зерно, призначене для посіву: вважалося, що такі рослини будуть менше хворіти і дадуть кращий урожай.

У церкві 25 лютого вшановують пам’ять святих Олексія і Мелетія. У народі 25 лютого називали “рибним днем”, на вечерю було прийнято готувати рибну страву. Крім цього, численні прикмети в цей день підказували рибалкам, коли очікувати хорошого клювання і удачу.

Саме на Олексія намагалися проморожувати насіння, це обіцяло хороший врожай, оскільки насіння “загартується” і дасть найкращий урожай навесні. Зерно виставляли на мороз, а потім відносили в тепле місце. Вірили, що так зерно заряджається Божою силою, оскільки Бог у цей день дивиться з неба на людей.

Для господинь 25 лютого – особливий день. Вірили, що якщо пряжу покласти на сніг, потримати її на морозі, то речі, зшиті з такої пряжі, прослужать своїм власникам набагато довше.

Крім того, в старовину знахарі намагалися саме 25 лютого лікувати переляк. Вважалося, якщо людина дуже сильно злякалася, то зцілювати необхідно особливим чином, інакше вона згодом захворіє. Для лікування переляку застосовували ритуали та змови.

Не можна 25 лютого починати нові справи або планувати поїздки – все це, за прикметами, приведе до невдач.

На Олексія іноді сняться віщі сни, і на них варто звернути особливу увагу. Якщо 25 лютого наснилися рукавиці – чекай непроханого гостя, квас – можливий обман, горіхи і насіння – дрібні неприємності прийдуть, мавпи – є ймовірність зробити необдуманий вчинок.

Народні прикмети на 25 лютого

Завірюха 25 лютого – прикмета, що влітку буде багато опадів

На небі зірки – в цьому році вдасться зібрати багатий урожай

Бурульки 25 лютого висять довгі – можна розраховувати на гарний урожай овочів

Струмки потекли – прикмета, що риба буде добре ловитися

Холодний день – весна настане рано і буде теплою.

Читайте також:КИДАЙТЕ ТРУБКУ, ЯКЩО ПОЧУЄТЕ ЦЕ ЗАПИТАННЯ В ТЕЛЕФОНІ

Джерело.