fbpx

21 рік тому не стало Назарія Яремчука. Червона рута — символ української естради (відео)

30 червня минає 21 рік від дня смерті Назарія Яремчука.

Назарій Яремчук народився 30 листопада 1951 року в селі Рівня Вижницького району Чернівецької області в музичній родині. Назарій здобув освіту географа у Чернівецькому університеті, але став музикантом. Вирішальну роль у житті Назарія відіграла зустріч із студентом медінституту Володимиром Івасюком.Повідомляє Дивись info.

Популярність принесли пісні “Червона рута” та “Водограй” Володимира Івасюка, “Горянка” і “Незрівняний світ краси” Левка Дутковського. Назарій Яремчук і Василь Зінкевич стали лауреатами Всесоюзного конкурсу “Алло, ми шукаємо таланти”, а також “Пісня року-71/72”.

Під час Афганської війни Назарій кілька разів їздив у Афганістан і виступав перед солдатами. Також багато часу співак приділяв пошуку нових талантів, підтримці самодіяльних колективів.

Після аварії на Чорнобильській атомній станції у квітні 1986-го Назарій тричі приїжджав в зону відчуження і виступав там перед ліквідаторами наслідків катастрофи. Після чергової поїздки до Чорнобиля додому він привіз костюм, рівень радіації на якому перевищував допустиму норму в кілька разів. Припускають, що тоді й пустила коріння невиліковна хвороба митця.

Помер Яремчук 30 червня 1995 року. Співака поховали на центральному кладовищі Чернівців.

Читайте такожМОЖЛИВИЙ РОМАН І ЛІРИЧНА ПІСНЯ МАРІЇ ЯРЕМЧУК ТА ОЛЕКСАНДРА ПОНОМАРЬОВА “НЕДОЗВОЛЕНА” (ВІДЕО)

А вже у березні 1996 року указом президента України Назарію Яремчуку посмертно присуджено Державну премію України ім. Шевченка.

Джерело.

You cannot copy content of this page