fbpx
Події
2018 року на абітурієнтів чекають шість серйозних змін

2018 року на абітурієнтів чекають щонайменше шість серйозних змін. Про вступну кампанію 2018 року розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає Gazeta.ua

“Зміни спрямовані на збільшення об’єктивності і можливостей для вступників. По-перше, ми уніфікували перелік предметів для вступу на навчання на основі повної загальної середньої освіти. Раніше абітурієнтам було дуже складно: на одну й ту саму спеціальність в одному навчальному закладі – одні предмети, в іншому – інші. Це було дуже складно. Це має спростити систему для них, щоб вони могли легко визначити для себе предмет ЗНО”, – каже Гриневич.

Другою зміною міністр назвала використання при вступі сертифікатів не тільки 2018 року, а й 2017 і 2016 років.

“Третя зміна – кількість заяв, які може подати абітурієнт на місця державного регіонального замовлення. Було 9, зараз 7. Таким чином, абітурієнт концентрується не більш ніж на чотирьох спеціальностях”, – зазначила вона.

Читайте також: “Как так?! Доча проваліла ЗНО с украінскава язика і тєпєрь ана нє может паступіть: розмова в потязі зі Сходу

За словами Гриневич, така зміна була введена тому, що інколи величезна кількість заяв, які мали дуже низьку пріоритетність абітурієнта, просто створювала зайву завантаженість системи.

“Четверте – застосування коефіцієнтів для певних цільових груп абітурієнтів. І мінімальні значення кількості балів вступних випробувань для вступу на медичні спеціальності, такі як стоматологія, медицина, педіатрія і охорона здоров’я не можуть бути встановлені менш ніж 150 балів. Це чітка позиція Міністерства охорони здоров’я. Ми про неї попередили заздалегідь”, – сказала вона.

За її словами, п’яте – обов’язкове складання єдиного іспиту з іноземної мови при вступі до магістратури. Це іноземна мова, гуманітарні науки, соціально-поведінкові науки, журналістика, сфера обслуговування і міжнародні відносини. Єдине фахове вступне випробування з права поширили не тільки на право, але і на міжнародне право.

Related Post

facebook