fbpx

20 речей, які варто зробити в 30 років, щоб подбати про те, як буде у 50

Коли людина досягає тридцятиліття, у неї починається дуже цікавий і важливий період. Саме в цей час найчастіше закладається фундамент вашого подальшого життя, саме зараз потрібно зробити прості і конкретні дії, щоб потім не шкодувати про втрачений час і втрачені можливості, пише PostRoll.

Цей матеріал написаний на основі обговорення на Quora питання «Що мені необхідно зробити в 30 років, що принесло б мені максимальну користь в наступні роки?». Ми відібрали найпопулярніші відповіді від реальних людей (багато з яких дали їх на основі свого особистого досвіду) і забезпечили короткими коментарями.

Кинути куpити. Якщо ви до 30 років не почали куpити, то ні в якому разі не робіть цього зараз. Якщо вже маєте цю згубну звичку, то зараз саме час кинути. Важко придумати більш шкідливе і дурне захоплення, яке шкодить здоров’ю і скорочує ваше життя.

Перестати їсти всяке лайно. У ранньому віці наші смаки багато в чому визначаються сім’єю, в якій ми ростемо. Але в 30 років пора вже включити мізки і зрозуміти, що правильне харчування має прямий зв’язок з вашим самопочуттям і довголіттям. Саме час перестати перекушувати на ходу, об’їдатися піцою та хот-догами, пити літрами колу і пиво.

Зберегти (або відновити) відносини з батьками, братами і сестрами. Всі ми в юності встигаємо наламати дров, спалити пару мостів і відректися від ненависного минулого. Але потім приходить розуміння, що найголовніше в житті будь-якої людини — це сім’я, а всі ці бурі, революції, переконання приходять і йдуть. Так що пора відновлювати порушені зв’язки, поки не стало надто пізно.

Перестати виходити на сонце без сонцезахисного крему. Засмага то стає модною, то навпаки. Але, незалежно від цього, вона не перестає бути шкідливою. Якщо ви не хочете дуже скоро набути суху пігментовану шкіру з купою зморшок, то ніколи не забувайте про сонцезахисний крем.

Регулярно займатися спортом. До 30 років всі відносно здорові. Після — тільки ті, хто приділяє цьому увагу і регулярно займається фізичними вправами.

Почати заощаджувати гроші, навіть потроху. Економте гроші. Так, ця порада виглядає нудною, банальною і неceкcyальною, але це дійсно потрібно. Зараз ви перебуваєте на піку своєї форми, яка в подальшому піде на спад, так що настане день, коли зроблені заощадження вам знадобляться.

Читайте також: Люди, мaтері, тaтусі, не пoвторюйте мoїх пoмилок. Тепер плачу над життям, яке так і не прожила

Навчитися цінувати те, що у вас є. Одне з основоположних умінь, яке необхідне для щасливого життя, — це навчитися радіти тому, що у тебе є, і перестати себе гризти за недобудовані повітряні замки. Так, при такому підході ваші шанси стати мільйонером зменшаться, зате ви проживете спокійне щасливе життя. Що для вас цінніше? Вирішувати вам.

Перестати відкладати справи на майбутнє. Хочете побудувати будинок? Завести дітей? Написати книгу? Навчитися грати на гітарі? Здобути ще одну освіту? Змінити кар’єру? Пора приступити до цього вже сьогодні. Ні, після тридцяти теж життя не закінчується, але потім вам буде зробити щось нове все важче і важче.

Дотримуватися режиму дня. Тепер, коли нічні чування за конспектами і багатоденні загули позаду, необхідно зрозуміти важливість правильного режиму харчування і сну. Саме це допоможе вам зберігати енергію на належному рівні всі наступні роки.

Берегти свої зуби. Нехай кожному, хто прочитає цей пункт, присниться старий або старенька зі вставною щелепою в склянці. А тепер бігом до стоматолога, приводити свої зуби в порядок!

Почати колекціонувати враження, а не гроші. Ви — це сума ваших переживань. Одного разу ви прокинетеся і зрозумієте, що всі ваші пожитки не мають ніякого значення і цінності. Тільки ваші спогади і враження не втрачають в ціні з часом і завжди залишаються з вами.

Займіться благодійністю. В юності нам допомагають встати на ноги. У старості нам допомагають протриматися довше. І тільки в зрілому віці у нас є час для самостійної допомоги та благодійності.

Перемогти свій страх. Якщо ви хотіли стрибнути з парашутом, підкорити гірську вершину, брати участь в змаганнях або зізнатися в коханні тій самій дівчині, то зараз той самий момент. А що, потім, сидячи біля каміна в теплих капцях, так і шкодувати все життя, що не наважився?

Читати принаймні 10 книг на рік. Мало? Для початку і це непогано, головне, щоб книги були правильні. А потім, може, увійдете у смак і будете читати як герої цього поста.

Подорожувати так багато, як тільки можете. «Я провів більшу частину свого життя перед телевізором і монітором!» — сумна перспектива, чи не так? Щоб ці слова не стали вашою дійсністю, потрібно якомога частіше вириватися з кола свого звичайного життя і відправлятися подорожувати. Немає кращого способу набратися нових вражень і досвіду. А також прочистити собі мізки.

Навчитися медитації. Якщо заняття спортом покликані підтримати ваше тіло в порядку, то медитація виконує приблизно ті ж функції, але для вашої свідомості. Користь медитації підтверджена численними науковими дослідженнями, так що тут немає ніякого містицизму або релігії. Просто щоденна очисна процедура.

Знайти себе. У 20 років ви всіма силами намагаєтеся показати свою крутість і незалежність, але насправді болісно переживаєте з приводу кожного погляду в свою сторону. У 30 років вам слід вже вилікуватися від звички порівнювати себе з іншими і почати керуватися своєю думкою.

Завести щоденник. Якщо ви не зробили цього раніше, то тепер саме час. У вас вже є що згадати, є чим поділитися і все ще є про що помріяти. Чим далі, тим більше будуть стиратися в пам’яті прожиті роки, так що постарайтеся їх зафіксувати на папері. Інакше як потім писати мемуари?

Придбати будинок. Так, це складне питання, особливо в наших умовах. Проте кожній людині потрібне місце, куди вона буде прагнути повернутися і яке вона з повним правом зможе назвати своїм домом.

Почати цінувати дружбу. У тридцятирічному віці залишаються вже, як правило, перевірені і найкращі друзі, з якими не страшні ніякі неприємності. Цінуйте цю дружбу, зберігайте її і розвивайте. Таких друзів вже у вашому житті не буде, адже чим старшими стають, тим важче сходяться люди.

You cannot copy content of this page