fbpx

20 головних питань, які варто задати батькові

Вайен Паркер, колумніст About Parenting і батько трьох дітей, пропонує свій список 20 питань, які варто задати батькові.

“Колумніст (columnist, англ. column — колонка) — автор, котрий одноосібно веде колонку (розділ, рубрику) в будь-якому виданні”,-ред.

Паркер впевнений, що такі бесіди зроблять зв’язок поколінь куди більш міцним, допоможуть вам зрозуміти свого батька і дати новий імпульс вашим власним батьківським почуттям, пише Fathers Club.

1. Що ти пам’ятаєш про своє дитинство? Відповідь на таке питання може відкрити вам багато цікавих історій. Іноді саме те, що ми пам’ятаємо з раннього дитинства, має найбільший вплив на наше доросле життя.

2. Що тобі найбільше запам’яталося в твоєму батькові? Можна сформулювати інакше, наприклад – що тебе найбільше дивувало в твоєму батьку? Відповідь на це питання допоможе вам зрозуміти, як у вашого тата сформувалося його уявлення про батьківство.

3. Про що ти хотів би запитати своїх батьків, але не встиг? Дуже важливо з’ясувати, чого не вистачало вашому батькові або чи було якісь питання йому заборонено обговорювати в дитинстві.

4. З ким ти дружив у перших класах? Так батько зможе згадати найсмішніші і веселі моменти зі свого дитинства і людей, які з цим веселощами асоціюються. Як вони проводили час з друзями, чим займалися, що їх захоплювало?

5. Які нагороди ти отримував в дитинстві? Всім подобається бути визнаними і прийнятими людьми. Таке питання допоможе вам зрозуміти, за що вашого батька цінували в дитинстві. Крім того, ви швидше за все дізнаєтеся про ті таланти і здібності батька, які раніше не знали.

Читайте також: 9 фраз, які гарантовано травмують дитину

6. Ким ти хотів стати в дитинстві? Відповідь на це питання може бути особливо цікавою – особливо, якщо він став в результаті зовсім не тим, ким хотів. Тут важливо розібратися, чому він вирішив йти іншим шляхом.

Наступний блок питань – про більш доросле життя

7. Як ви познайомилися з мамою? У кожній історії кохання завжди незвичайна зав’язка і батько напевно з інтересом вам її розкаже. До речі, його версія точно буде відрізнятися від маминої – але так і має бути. Його погляд може бути важливіше деталей, саме в ньому ви побачите його цінності. Розуміння бачення батька стане в нагоді у вашому сімейному житті.

8. Якою була твоя перша робота і як ти з нею справлявся? У більшості чоловіків самооцінка сильно залежить від кар’єрних досягнень. Розмова на тему того, чому він навчився і як починав кар’єру напевно буде для вас цікавою і корисною.

9. Хто з чоловіків, крім батька, мав на тебе вплив? Або інакше: чи був у тебе наставник, крім батьків? Це буває вчитель або тренер з єдиноборств – їх кожен з нас зустрічає в житті. Розповідь про таку людину допоможе вам зрозуміти, як ваш батько проходив перетворення з хлопчика на підлітка, а потім на дорослого чоловіка.

10. Які помилки стали для тебе найбільшим уроком? Таке формулювання теж дасть багато корисних і потрібних історій – якщо ваш батько досить впевнений у собі, аби вміти визнавати свої промахи.

11. Як відгукувалися про тебе однокурсники? Яким вони тебе описували? Справа в тому, що уявлення про самого себе в людині виробляється в тому числі і під впливом оцінок інших людей. Наскільки це твердження справедливе по відношенню до вашого батька? Такими питаннями ви зможете зрозуміти, як сформувався його характер.

Питання про його батьківство

12. Чи хотів би ти зараз вчинити інакше, ніж робив, як батько, в минулому? Це дозволить йому оцінити себе, як батька, але допоможе також і вам подивитися по-новому на вашу роль для своїх дітей

13. Що в твоєму батьківство радувало тебе найбільше? Батько згадає кращі моменти зі свого життя. Його відповідь може відрізнятися від того, що ви вважаєте найважливішим у вашому з ним спілкуванні.

14. Як ти вважаєш, сьогодні батькам важче або легше, ніж було в твій час? Відмінне питання для того, аби побачити, що змінилося за час життя одного покоління. Ви дізнаєтеся його погляди про те, як змінилися технології, праця, розваги, віра і багато чого іншого.

15. Який найважчий момент був у твоєму батьківстві? Чому це було тобі так важко? Чого боявся ваш батько? Як його страхи вплинули на стиль виховання власних дітей? Обговорення таких тем може бути неприємним, але вкрай корисним для вас.

Питання про його особисті погляди

16. Опиши три найщасливіших події у своєму житті. З відповіді на таке питання можна з’ясувати, що було найважливішим для батька в його житті, що заспокоювало його.

17. Що б ти хотів ще пережити або випробувати, але поки не встиг або не зміг? Відповідь може бути сумною для батька, але щира розповідь на цю тему відкриє вам світ вашого батька з нового боку

18. Які події в світі вплинули на тебе найбільше? Коли ви дізнаєтеся його оцінку того, що відбувається навколо, ви зможете краще зрозуміти батька. І розберетеся в тому, що з подій в минулому зробило на нього вплив.

19. Щоб ти хотів сказати мені, але не сказав? Якщо ви або батько зважиться на обговорення такого питання, це може круто змінити ваші стосунки.

20. Яким би ти хотів залишитися в пам’яті? Спробуйте сформулювати це питання так, аби він не подумав, що ви чекаєте його смерті. Але спроба з’ясувати, який слід він хотів би по собі залишити, дасть вам можливість зрозуміти, що для нього найважливіше в житті.

Читайте також: Головні речі, яким варто навчити свою доньку

Джерело.

You cannot copy content of this page