fbpx

17 млн на Louis Vuitton: ГПУ звинуватила екс-генконсула Грузії в Одесі в заволодінні державними коштами

Департамент з розслідування особливо важливих справ в економіці Генеральної прокуратури повідомив про підозру колишньому генеральному консулу Грузії в Одесі Тимуру Нішніанідзе в заволодінні державними коштами в особливо великих розмірах. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Нішніанідзе підозрюється в заволодінні державними коштами в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб, і в легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом, тобто в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України.

Досудове розслідування встановило, що Нішніанідзе, діючи за попередньою змовою з іншими співробітниками консульства, з червня 2012 по листопад 2013 року надав до податкового органу України документи на відшкодування понад 17 млн. грн податку на додану вартість (ПДВ) за нібито придбаний товар в фірмових брендових магазинах “Louis Vuitton”, “Gucci”, “Dsquared2”, “Helen-Marlen” та ін., розташованих в Києві та Одесі, що, відповідно, дає підставу повернення їм як іноземцям ПДВ”, – написала Сарган.

Прес-секретар генпрокурора також зазначила, що сумарна вартість “придбаного” співробітниками консульства брендового одягу та інших товарів за власні кошти має бути щодня понад 100 млн грн або більш ніж 12 млн доларів США за відповідним курсом того часу.

Читайте також: Без української мови в нас буде вічний Путін: повний текст блискучої промови Малковича (відео)

“Безпосередньо собі Нішніанідзе заявив і отримав до відшкодування ПДВ у сумі понад 4 млн грн. Зазначені кошти відшкодовувалися на його особистий рахунок і в подальшому були зняті ним готівкою в банківських терміналах Одеси та Києва на особисті цілі”, – розповіла Сарган.

При цьому частина ПДВ у сумі майже 1 млн грн Нішніанідзе відшкодував за нібито придбаний товар у періоди, коли він не був на території України і фізично купувати ніякі товари не міг.

Більш того, частину товару в ці періоди він нібито придбав у ТОВ “Майстер Компані”, ТОВ “Еверест 1”, ТОВ “ФФ Україна”, які на час “придбання” господарську діяльність взагалі не здійснювали.

Наразі вирішується питання про обрання колишньому генконсулу Грузії в Одесі запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі, визначеній законом.

Джерело.

You cannot copy content of this page