fbpx
Дозвілля
15 помилок, які до цих пір вчать у школі

Поки людина росте, вона повинна отримати належну освіту. Їй належить багато чого довідатися, і школа — то місце, де це можливо зробити.

Але іноді доводиться дізнатися, що певні факти або події, які ви вивчали в школі, не відповідають дійсності. Але не поспішайте відмовлятися від своїх вчителів. Можна з упевненістю сказати, що більшість відомостей, яким навчають вчителями, абсолютно точні і заслуговують того, щоб про них пам’ятали. Проте, багатьом під час навчання піднесли кілька міфів.

1. МІФ: Люди походять від мавп

ПРАВДА: Насправді люди прямо не походять від них. Швидше, це був предок, спільний з мавпами. Незважаючи на те, що всі ілюстрації еволюції приблизно однакові, це був не зовсім прямий шлях. Він зупинявся, починався знову, і міняв напрямок.

2. МІФ: Ісаак Ньютон відкрив закон гравітації після того, як йому на голову впало яблуко

ПРАВДА: Насправді, немає ніяких доказів, що таке коли-небудь траплялося. Але відомо, що Ньютону потрібні були роки, щоб розвинути свою теорію про гравітації. Так що на той час вона вже була настільки добре обґрунтована, що йому не потрібні були ніякі яблука.

3. МІФ: Паломники покинули Англію і попрямували в Америку в пошуках релігійної свободи

ПРАВДА: Релігійна свобода (або її відсутність) пояснює, чому паломники прибули до Америки. Однак, вони спочатку зробили зупинку в Голландії, де могли вільно служити своїй вірі. А в Америку вони вирушили після того, як зрозуміли, що їхні діти втрачають свою англійську спадщину.

4. МІФ: Колумб виявив, що Земля кругла, коли відплив до Індії, а опинився в Америці

ПРАВДА: Вірите ви чи ні, але на той час, як Колумб вирушив у свою знамениту подорож, було загальновизнано, що Земля являє собою сферу. Це було відомо ще древнім грекам дві тисячі років тому.

5. МІФ: Альберт Ейнштейн не дуже добре вчився в школі. Одного разу він навіть не здав іспит з математики

ПРАВДА: Ейнштейн був відмінним учнем. У 11 років він читав книги з фізики, призначені для студентів коледжу.

6. МІФ: Піраміди були побудовані з використанням праці рабів

ПРАВДА: Малоймовірно, що єгиптяни використовували рабів для будівництва пірамід. Ієрогліфи і археологічні знахідки вносять припущення, що це були кваліфіковані робітники. І їм, напевно, відносно непогано платили.

7. МІФ: Велику Китайську стіну видно з космосу

ПРАВДА: Стіну з космосу практично неможливо побачити без допомоги телескопа. Однак, є такі дороги і мости, які можна розгледіти і неозброєним оком.

8. МІФ: Христофор Колумб відкрив Америку

ПРАВДА: Навіть якщо ви ігноруєте корінні народи на континенті (чого категорично не варто робити!), першим європейцем, що висадився в Америці був Лейф Еріксон. Сталося це на п’ять століть раніше …

9. МІФ: Крoв насправді не червона, а блакитна. Червоною вона стає після того, як покидає тiло

ПРАВДА: Крoв червона як поза тiлом, так і в ньому. Причина, по якій вени виглядають синіми, пов’язана з тим, як в шкіру проникає світло.

10. МІФ: Томас Едісон винайшов лампочку.

ПРАВДА: Гемфрі Деві за 70 років до появи лампочки Едісона описав її попередника — дугове світло. В кінцевому підсумку лампочка Едісона, у якій було безліч конкурентів, виявилася найкращою і набула широкого поширення.

11. МІФ: У нас є п’ять чуттів: зір, слух, нюх, смак і дотик

ПРАВДА: Реальна кількість почуттів, якими володіє людина, ще обговорюється, але більшість згодні з тим, що їх більше п’яти. Дехто включає сюди просторове мислення, почуття рівноваги, сприйняття бoлю шкірoю, усвідомлення тiла і відчуття рівноваги.

12. МІФ: Туалети в південній півкулі зливаються протилежним чином

ПРАВДА: Єдине, що може вплинути на злив води в туалеті — це дизайн самого туалету.

13. МІФ: Греки використовували троянського коня, щоб захопити місто Трою

ПРАВДА: Єдині місця, де згадується древній троянський кінь — “Енеїда”, епічна поема Вергілія, і “Одіссея”, епічний твір Гомера. Цілком ймовірно, що цієї пастки взагалі не існувало.

14. МІФ: У космосі немає гравітації

ПРАВДА: Хоча гравітація в космосі не така інтенсивна як на Землі, вона існує. Чим ближче до Землі, тим вона сильніше. У Місяця гравітація також низька.

15. МІФ: Ми використовуємо тільки близько 10 відсотків нашого мoзку

ПРАВДА: Ця ідея з’явилася недавно, після виходу фільму Люсі. Але це дурниця і нісенітниця. Весь мoзoк людини повністю активний протягом усього дня.

А ви вважали якісь з цих міфів правдою?