fbpx
Дозвілля
13 січня 2023 року: про що говорить сніг у цей день

13 січня 2023 року: про що говорить сніг у цей день

Сьогодні п’ятниця, 13 січня 2023 року. 13-й день року за григоріанським календарем. До закінчення року залишається 352 дні.

Схід Сонця: 09:22. Астрономічний полудень: 13:18. Захід Сонця: 17:15. Довжина дня: 07:53. Довжина ночі: 16:07.

За церковним календарем 13 січня відзначають іменини:
Михайло, Петро.

Народні прикмети
13 січня – День святої Меланії, який у народі звуть Васильєвою колядою чи Щедрим вечором. Оскільки цей день за старим стилем був напередодні Нового року, було прийнято готуватись до свята – так, щоб стіл ломився від частування. Господині вірили, що, завдяки величезній кількості страв, наступного року в будинку буде достаток.

Перед Старим новим роком прийнято влаштовувати щедрування – обходити з піснями вдома та отримувати частування. І куди ж без ворожіння на нареченого!

Якщо 13 січня тепла погода, літо, напевно, буде дощовим, а сніг обіцяє багатий урожай.

Сни, що наснилися 13 січня, вважаються пророчими.

Місячний календар
Сьогодні 21-а місячна доба. На небі можна побачити спадаючий місяць. Нічне світило переважно перебуватиме у знаку зодіаку Терези.

Схід місяця відбудеться о 23:42, а захід сонця припаде на 11:24.

13 січня варто відпочити після періоду, коли довелося напружено працювати. Не треба починати щось нове – краще завершіть розпочате.

Незважаючи на те, що цей день цілком підходить для ділового співробітництва, ухвалити рішення буде складно, тому це завдання варто відкласти на більш вдалий час.

Які свята відзначають 13 січня
Загальні: П’ятницю, 13-го, заведено називати «днем неприємностей». Окрім цього, сьогодні відзначається День здійснення мрії та День випадкових попутників.

Церковні:

Сьогодні у православних християн – Седмиця 31-та після П’ятидесятниці. Церква відзначає віддання свята Різдва Христового.

Крім цього, віруючі вшановують цього дня пам’ять преподобної Меланії Римлянині, святих Петра Могили, митрополита Київського, Досифея, митрополита Загребського, преподобного Паїсія Святогірця, священномученика Михайла пресвітера, мученика Петра.

13 січня у православній традиції відзначається Віддання свята Різдва Христового.

Також у цей день православна церква вшановує пам’ять преподобної Меланії Молодшої.

У народі ця дата відома як День святої Меланії, Маланья, Щедрий вечір, Щедрець, Багатий вечір, Багата кутя. За старим стилем 13 січня було напередодні Нового року.

За народними прикметами напередодні Старого Нового року можна визначити, яким буде літо і чи чекатиме на хороший урожай.

Погодні прикмети на 13 січня
Наші пращури помітили, якщо у цей день сніг, то весна буде холодною.

Відлига у День святої Меланії віщує тепле, але дощове літо.

Якщо на Маланьї на деревах багато інею, буде величезний урожай зернових.

Наші пращури помітили, якщо у цей день вітер, то весна буде холодною.

Східний вітер віщує багатий урожай фруктів та ягід, західний – гарну рибалку.

You cannot copy content of this page