fbpx
Здоров'я
13 дітей на Львівщині захворіли на хворобу Лайма через укуси кліщів

На Львівщині у 13-ти дітей діагностували хворобу Лайма – небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укусу кліщів. Про це повідомила виданню ZAXID.NET завідувачка лабораторії відділу особливо небезпечних інфекцій ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Оксана Семенишин.

«Недугу діагностували у трьох маленьких пацієнтів віком від 1-го до 4-х років. Загалом від початку року в області діагностували хворобу Лайма у 117-ти людей», – розповіла Оксана Семенишин.

Через укуси кліщів найбільше людей захворіли на хворобу Лайма у Яворівському (8 осіб), Пустомитівському (7) і Золочівському (5) районах. Найменше таких пацієнтів реєструють у гірських районах Львівщини.

За словами медиків, насправді людей, у яких діагностовано хворобу Лайма, як мінімум, у півтора рази більше, бо багато пацієнтів звертаються у приватні лабораторії і лікуються приватно, тож такі дані не завжди потрапляють в офіційну статистику.

«На Львівщині сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки їхньої активності у квітні-травні та серпні-вересні, – каже заступник директора Центру Олег Когут. – Зараз саме триває сезон літньо-осінньої активності, тож люди, які ідуть відпочивати на природу, по гриби, ягоди мусять бути дуже обережними. Після повернення додому оглядати себе і близьких і у разі виявлення кліщів, звернутися до лікаря».

Читайте також: Від кашлюку пoмерло двомісячне маля: хто в зоні ризику

Торік хворих було значно менше. На хворобу Лайма за аналогічний період захворіло 73 мешканці області, а за весь рік лише троє дітей.

Зазначимо, що хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке має хронічний або гострий перебіг і може уражати ceрце, суглоби, нервову систему і шкіру. Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість.

Захворювання може призвести до інвaлідності, а в окремих випадках – до лeтaльних наслідків, якщо швидко не звернутися до лікарів.