fbpx
Авто
Як захистити автомобіль від каменів і комах

Настання літнього сезону означає появу над заміськими трасами  комах, які перетворюють «передок» машин в справжнісінькі цвинтар. Боротися з цією напастю можна, заздалегідь попрацювавши над «протимоскітної» захистом машини.

Багатьом автовласникам знайоме почуття досади в ситуації, коли тільки помив машину, ясним сонячним днем ​​проїхався по трасі і в кінці шляху бачиш, що вся її передня частина, ще недавно блискало лаком і хромом, обліплена потворними залишками тисяч якихось жучків і комашок. Почуття образи на підступи навколишнього фауни ускладнюється ще й усвідомленням трудомісткою неминучості відчищувати машину від присохлих до скла і ЛФП різнокольорових залишків загиблих гадів. Однак якщо потурбуватися про цю проблему заздалегідь, можна максимально полегшити собі процес очищення машини від наслідків далекої дороги.

Серед «народних засобів» оберігання ЛФП від контакту зкомашою мертвечиною, в першу чергу можна назвати звичайний малярний скотч. Перед далекою дорогою по трасі їм обклеюють передню частину капота, передній бампер, корпуси бічних дзеркал – тобто все поверхні, що збирають літаючу живність. Після приїзду на фініш маршруту скотч просто знімають і викидають. Метод, м’яко кажучи, далекий від ідеалу в силу повної неестетичності і нездатності захистити від забруднення головну оптику. Розвитком «методу скотча» можна назвати аналогічне застосування поліетиленової пакувальної плівки. Нею можна закрити і фари. Правда, вночі так краще не їздити. Про естетику тут теж можна навіть не згадувати.

Читайте також: В Україні почався бум на старі автомобілі

Машина з замотаної в плівку «мордою» нагадує палету з якимось товаром, що випала на трасі з кузова фури. Більш хитромудрі автовласники для полегшення своєї долі, обмазують перед поїздкою передню частину машини концентратом якогось прозорого автошампуня і дають підсохнути. Зауважимо, що «підсохнути» до твердого стану можуть далеко не всі миючі засоби. А напіврідкий шампунь на кузові вже на перших кілометрах шляху збере таку кількість пилу, що під ним щоб ви могли відрізняти колір кузова машини. Не кажучи вже про повну втрату прозорості фар.

Тому замість шампуню умільці рекомендують використовувати самий звичайний клей ПВА. Він повністю висихає на повітрі. При необхідності утворену їм на кузові плівку разом з комахами можна легко зняти. В крайньому випадку – змити, оскільки він водорозчинний. Для заможних панів, не тільки печуться про «комахо недоторканності» кузова свого авто, а й побоюються відколів від каменів, що летять, підійдуть покупні препарати типу «рідкий чохол». Оброблений такий рідиною капот і бампер не бояться не тільки комах, але і більш серйозних ударів долі у вигляді каменів. Правда, ефективно змивається таке покриття тільки на автомийці струменем високого тиску.

Читайте також:   Експерти вражені результатами перевірки українського бензину

Джерело.