fbpx

100 днів безвізу з ЄС: скільком українцям відмовили та про тонкощі подорожей із тваринами

18 вересня виповнилося 100 днів з того моменту, як українці отримали можливість їздити до Європи без віз.  Скільки наших співгромадян скористалися такою можливістю і як можна поїхати до Європи зі своїми вихованцями, пише “Сегодня”.

Як розповіли виданню в Держприкордонслужбі, всю красу безвізового режиму відчули на собі понад 250 тисяч українців.

“З них 62 тисячі вирушили до ЄС авіатранспортом. Найпопулярнішими напрямками залишаються Польща і Угорщина – понад 107 тисяч мандрівників”, – розповіли в прес-службі відомства.

Стосовно відмов, то не впустили лише 61 особу. Переважно через неможливість підтвердити мету поїздки або порушень міграційного законодавства ЄС при попередніх поїздках. Нагадаємо, безвіз поширюється тільки на туристичні поїздки за правилом 90/180 – в ЄС можна перебувати не більше трьох місяців протягом півроку.

Тварини. Якщо з правилами в’їзду для людей все більш-менш ясно, то для поїздки зі своїми тваринами є нюанси. “Законодавство ЄС приділяє основну увагу трьом видам домашніх вихованців – котам, собакам і домашнім тхорам, оскільки саме вони можуть хворіти на cказ. З урахуванням вимог, ваш улюбленець не може бути ввезений до ЄС, якщо йому менше 7 місяців”, – зазначають експерти комунікаційної компанії “Відкрий Європу”.

Читайте також: Жителька Чернігівщини може отримати звання найстаршої жительки планети

Для безперешкодної поїздки хвостатого до Європи тварина має бути чипована і щеплена від cказу. Собаки, яких везуть до Фінляндії, Мальти і Норвегії, до того ж повинні пройти обробку від ехінoкoкозу (не раніше ніж за 120 днів і не пізніше ніж за 24 години до поїздки). Господар повинен мати при собі довідку про аналіз крові вихованця на наявність антитіл до вірусу cказу (єдина сертифікована ЄС-лабораторія – Державний НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи), сертифікат про здоров’я тварини і спеціальну декларацію власника. Але все це – загальні вимоги Євросоюзу. На додаток до них існують також національні правила кожної країни ЄС. У тому числі заборонено ввезення тих чи інших порід (наприклад, деяких агpесивних порід собак).

Крім того, до ЄС одночасно можна ввезти не більше п’яти тварин в ліцензованих контейнерах і обов’язково в супроводі їх власників. Якщо ви подорожуєте на літаку, при бронюванні квитка про це треба повідомити як мінімум за 36 годин до вильоту. “Загальна вага тварини і контейнера не повинна перевищувати 8 кг. Якщо вага більше, тварин перевозять в багажному відділенні. Без контейнера і безкоштовно можна перевозити тільки собак-поводирів (з намордником і на повідку) з сертифікатом про їх навчання”, – говорять експерти.

You cannot copy content of this page