fbpx
Дозвілля
10 простих рекомендацій, які дозволять позбутися постійної втоми

Високий ритм сучасного життя накладає на нас багато обов’язків. Все більше людей зараз знаходяться в замкнутому колі – прокидаються виснаженими, відчувають слабкість весь день, не встигають ні попрацювати, ні відпочити.

Ми пропонуємо зробити паузу і прислухатися до свого організму. У цій статті ви знайдете поради, які допоможуть менше втомлюватися і отримувати радість від життя.

1. Правильно прокидайтеся

Вирішуючи поспати ще 5 хвилиночок, ви насправді приносите собі мало користі. Мозок не встигає поринути в глибокий сон і відпочити. Після пробудження краще відразу потягніться і з приємними думками вставайте з ліжка.

2. Ні багатозадачності

Ви думаєте, що так заощадите свій час і встигнете закінчити більше справ. Але, виконуючи кілька завдань одночасно або постійно відволікаючись від основного заняття, ви тільки витрачаєте свої ресурси. І, до речі, часу йде все одно стільки ж.

3. Робіть перерви в роботі кожну годину

Робота на знос не залишить вам енергії до кінця дня. Та й все знають, як втомлюється тіло, якщо довго сидіти в одній позі. Кожну годину присвячуйте 5-10 хвилин, щоб зробити розминку для тіла і очей. Можете просто встати і прогулятися.

4. Провітрюйте приміщення

Без періодичного провітрювання в приміщенні буде накопичуватися вуглекислий газ, велика доза якого зменшує концентрацію і працездатність . Ковток свіжого повітря допоможе оживити виснажений організм. Провітрюйте приміщення протягом дня і наповнюйте свою кімнату свіжим повітрям перед сном – так буде приємніше і легше засинати.

5. Змініть обстановку

Ніщо не втомлює нас так сильно, як рутина і одноманітність. Якщо ви думаєте, що зміна обстановки дасть тимчасовий ефект, то просто робіть щось нове регулярно. Придумуйте цікаві справи на кожні вихідні, робіть невелику перестановку вдома і на роботі кожен місяць, знайдіть нове хобі, користуйтеся новими маршрутами або продегустуйте новий сорт чаю. Нові враження не тільки сприяють викиду дофаміну в мозок, але і покращують нашу пам’ять.

6. Не їжте жирне в обід

Жирна їжа не даремно називається важкою. Вона довго засвоюється організмом і призводить до пасивності. Збалансований обід дасть вам необхідну енергію без тяжкості на весь день.

7. Відмовтеся від енергетиків

У подібних напоїв не надто тривалий вплив, і коли він закінчиться, ви відчуєте себе тільки ще більш розбитим. Крім того, енергетики надають сильне навантаження на серце, яка буде абсолютно недоречно, якщо у вас і так багато роботи. Краще підтримуйте водний баланс організму, пийте на добу мінімум 1,5 літра простої води.

8. Баня або сауна

Не витрачайте свої вихідні даремно. Цікавий варіант для корисного відпочинку – банні процедури. Вони знімають втому і стрес, розслаблюють тіло і оновлюють організм. Візьміть з собою улюблені ефірні масла і скраб для тіла і влаштуйте день турботи про себе.

9. Гуляйте перед сном

Пасивний відпочинок перед телевізором і комп’ютером або продовження праці після робочого дня не дадуть вам відпочити. Свіже повітря і легка фізичне навантаження знімуть втому і стрес. Прогулянка – ідеальний варіант. Можете запросити друзів або прогулятися наодинці зі своїми думками.

10. Ніяких гаджетів перед сном

Світіння і миготлива картинка заважають заснути, та й сон може бути неспокійним. Щоб організм зміг розслабитися, придумайте собі інше заняття перед сном – почитайте, послухайте приємну музику, прийміть ванну або помедитируйте.

Якщо ви не можете без гаджета, то обов’язково включите нічний режим. А що ви робите, щоб подолати втому? Поділіться вашим улюбленим способом в коментарях.

Джерело.