fbpx
Події
Знайдено твір 15-річної самогубці: “Хочу померти епічно, щоб люди запам’ятали” (фото)

Ми розібралися, як працюють “групи смерті” в інтернеті, і про що писала Вілена перед тим, як вистрибнути з 13 поверху.

Після загибелі 15-річної Вілени знайомі дівчата провели своє міні-розслідування. Вони вирішили розібратися, що це за “група смерті” в соцмережах, що змусила дівчинку зробити фатальний крок.

Ріжуть себе на тлі особистих речей

Як розповіла одна зі знайомих Вілени, деякі хлопці додалися в ту саму групу і почали отримувати свої жахливі завдання.

– У нас один вже проходить квести, але кінчати з собою не збирається. Він отримав завдання – розбити чашку і осколком порізати руку. А потім на доказ треба зробити фото. Але він просто взяв знімок з інтернету, – розповідає наша співрозмовниця.

Пізніше відписався,але саме той самий підліток, і розповів, як все працює.

Перед початком квесту модератор групи пропонує зробити знімок будь-якого особистого предмету, потім просить назвати будь-яке число. Наступна частина завдання: зробити таку ж кількість порізів, число яке було названо, і відправити знімок з порізаною частиною тіла на тлі вашого особистого предмету. Це є доказом того, що фото реальне, а не підстава.

.Модератор розповів, що Вілена дійсно сиділа в їх групі, спілкувалася в чаті, але в 20-х числах жовтня вона перейшла в іншу групу.

ЗМІ отримали фрагмент останнього листування Вілени з модератором. Він просив написати твір на тему:” Як я хочу померти? “.

Вілена написала наступне:

“18 жовтня 2016. Як я хочу померти? Я хочу померти епічно, щоб люди запам’ятали це назавжди. Швидше за все, я хочу померти, стрибнувши з даху. Але я не хочу стрибати одна. Я хочу стрибнути із людиною, яку я люблю. ми візьмемося за руки і ступимо за край і стрибнемо в цей холодний асфальт. я не знаю, чи є щось після цього життя, але я точно знаю, що це життя мене не влаштовує, і якщо я не можу нічого змінити в цьому світі , то я краще піду. Я часто уявляла собі, як це буде: ми візьмемося за руки і будемо летіти вниз, з висоти 9-поверхового будинку. ми розіб’ємося і помремо. Але в ті миті, що ми будемо летіти до землі, ми зрозуміємо , що в світі нічого не змінити, адже світ – це зло “.

“Відчуття, що це дорослі”

За словами знайомих Вілени, у них склалося враження, що по той бік екрану їм пише не такий же підліток, як і вони, а цілком доросла людина.

– За нашими припущеннями, це не підліток. Не може малолітка, як ми, так потужно впливати на психіку дитини, – вважають знайомі Вілени.

До слова, після того як модератор дізнався про смерть дівчини, він опублікував пост зі знімком, який стояв на профільній аватарці Вілени. І написав: “мій кит”.

Що це означає? У лексиконі групи смерті часто фігурують “кити і метелики”. Мабуть, тому що метелики живуть всього день, а кити викидаються на берег.

Самі підлітки в одній з груп пишуть про це так:

“Тобі ніколи не зрозуміти, як це – жити, будучи таким величезним, таким величним. Кити ніколи не стануть думати про те, як вони виглядають. Кити мудріше людей. Вони прекрасні. Я бачила, як літають кити. Це неймовірно … Знаєш, від чого кити викидаються на берег? Від розпачу “.

ОФІЦІЙНО

У прес-службі поліції Донецької області зайнялися цією справою дуже серйозно. Адже це перший такий випадок, що стався на території України.

– Ми чули, що в Росії в 2016 році це стало однією з гострих тем. Там понад 100 підлітків загинули. Але в Україні вперше про це заговорили. Зараз співробітники поліції, представники з прав дітей все детально розбирають: з’ясовують що це за група, хто в ній учасники, чи є серед них українці, звідки взагалі модератори, – розповіли в прес-службі.

У поліції не виключають і того, що група була створена на території Росії. Поки справу розслідують за статтею “Умисне вбивство” з позначкою “Самогубство”.

БУДЬ В КУРСІ!

Як уберегти дитину від суїциду?

Журналісти поговорили про дитячу психіку з експертом лікарем-психіатром Андрієм Шміловічем.

– Чи можуть соцмережі стати спусковим гачком для суїциду?

– Останньою краплею, або спусковим гачком, може стати що завгодно, в тому числі і соцмережі. Але у кожної біди свої обличчя, мотив, провісники. Потреба оголити свої переживання на публіці може бути симптомом розладу психіки.

– Тобто здорової людини соцмережі довести до самогубства не можуть?

– Людину зі здоровою психікою ніщо не може довести до суїциду. У нього здоровий інстинкт самозбереження. Що б не говорив він в особливому стані психіки – що йому не хочеться жити і так далі – це все слова. Він не накладе на себе руки.

Читайте також: Стали відомі подробиці моторошного квесту-самогубства дівчинки з Маріуполя

Джерело.

Related Post

facebook