fbpx
Політика
“Злам” історії, що не зламав націю.Фільм про розстріли на Майдані 20 лютого (відео)

Журналісти Анастасія Станко та Ангеліна Карякіна представили документальний фільм “Злам” із циклу розслідувань про розстріли на Євромайдані 20 лютого 2014 року.

Як зазначається, робота над фільмом тривала кілька місяців.

“Цей епізод про розстріли 20 лютого був емоційно важким. Найбільше, чого хотілося, – спробувати підійти до аналізу цю історії без емоцій, наскільки це можливо. Щоб зосередитися тільки на фактах”, – говорить Станко.

У цьому фільмі також представлені, крім іншого, свідчення майданівця Івана Бубенчика, який говорить, що саме він відкрив стрілянину і вбив командира “Беркута” зі снайперської зброї вранці того дня.

“Розповідати про це – зрада чи перемога? Чи спровокували саме ці дії хвилю розстрілів проти майданівців “Беркутом”? І чи не ігнорує тепер слідство цей факт, покриваючи можливий злочин? На багато з цих питань фільм дає відповіді. Вперше насильство на Майдані застосували до мирної переважно студентської акції в листопаді. Перші убиті були в січні. А так звані “закони 16 січня” фактично криміналізували будь-який протест. 20 лютого – це в багатьох сенсах кульмінація протесту. І ми повинні розібратися, що сталося цього дня”, – прокоментувала фільм Карякіна.

20 лютого 2014 року стало початком новітньої історії Ураїни. Тоді на вулицях Києва було вбито 48 активістів Майдану і 4 міліціонери, близько двох сотень людей отримали поранення. Цей кривавий день поклав початок і анексії Криму, і війні на Донбасі, і всьому, що сталося в Україні після Революції гідності. Два роки розслідувань мало прояснили обставини події.

Джерело.