Політика
Журналісти знайшли у Порошенка завод в Німеччині

Компанії президента України Петра Порошенка і його бізнес-партнерів, судячи з усього, через офшори контролюють завод в Німеччині. Про це йдеться в розслідуванні DW .

Зокрема, журналісти заявляють, що бізнес-імперії Порошенка належить завод з виробництва крохмалю, кормів і глютену в східнонімецькому містечку Ельстерауе, який, втім, “є” лише “маленьким гвинтиком” – близько 100 співробітників і 6 млн євро річного обороту “.

Згідно з матеріалом, завод є невід’ємною складовою бізнесу Порошенко. У президента є велика аграрна компанія в Україні, яка виробляє сировину, і є переробні підприємства, в тому числі заводи з виробництва крохмалю. Крохмаль використовується також і на його кондитерських фабриках.

Як з’ясували журналісти, при покупці заводу в 2011 році і надалі переоформленні прав власності була обрана юридична конструкція, яка дозволяє приховати прізвище власника за “матрьошкою” фірм, які ведуть в офшори.

Згідно з реєстром підприємств Німеччини, засновницею компанії Interstarch GmbH, яка є власницею заводу в Ельстерауе, є кіпрська компанія Camarin Limited. Засновницею цієї фірми до 2014 року була британська Morewig Limited. Згодом кіпрська компанія була переоформлена на фірму з Британських Віргінських Островів – однієї з найбільш непрозорих офшорних юрисдикцій.

Заявка на реєстрацію нового засновника була подана 17 лютого 2014 року.

Кінцевим власником заводу в Німеччині – через кіпрську “прокладку” – стала компанія Euro Business Investments LTD з серця “офшорних островів”, острова Тортола.

Президент Порошенко не відповів на питання DW, чи є він бенефіціарним власником цієї компанії. Звернення із запитом до компанії Investment Capital Ukraine (ICU), яка в 2011 році виступала консультантом при покупці німецького крохмального заводу, принесло несподіваний результат.

ICU заявляє, що бенефіціарним власником кіпрської компанії, яка була номінальним інвестором при покупці заводу, є партнер Порошенко по бізнесу Сергій Зайцев.

За інформацією ICU, компанії Порошенко “Інтеркорн” і “Інтерстарч Україна” підписали з Зайцевим угоди про управління активами і опціон на покупку. Таким чином, німецький завод, очевидно, знаходиться під оперативним контролем фірм Порошенко, але формально належить Зайцеву – старому другу і молодшому бізнес-партнеру президента.

Для покупки заводу в Ельстерауе в 2011 році німецька компанія Interstarch GmbH взяла кредит в 35 млн євро в своїй материнській компанії – кіпрської Camarin Limited пана Зайцева. З тих пір, як показує аналіз звітності за 2011-2014 роки, німецька “дочка” щорічно платить “матері” близько 2 млн євро процентів за борговими зобов’язаннями. При цьому через збитковість разом з боргами ростуть і відсотки, які перераховуються на Кіпр.

Відзначається, що в 2014 році сума сплачених відсотків кіпрській фірмі Зайцева склала майже 2,2 млн євро. Таким чином, незважаючи на збитки в німецькій звітності, Camarin Limited отримує мільйонні надходження від бізнесу в Німеччині. При цьому не сплачуються ніякі податки: згідно з договором про уникнення подвійного оподаткування між Німеччиною і Кіпром, податкова ставка на відсотки в таких випадках дорівнює нулю.

“Формально Петро Порошенко, який був офіційним власником активів, не отримує дивідендів від бізнесу за межами України. У графі” Доходи, отримані за кордоном “, в декларації президента за 2014 рік стоїть прочерк. Питання про те, яку економічну вигоду Порошенко отримує від управління заводом свого бізнес-партнера, залишається відкритим “, – зазначає видання.

Читайте також: ПОРОШЕНКО ПРОСИТЬ ВІДОКРЕМИТИ ЙОГО ВІД ІНШИХ УЧАСНИКІВ ОФШОРНОГО СКАНДАЛУ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook