fbpx
Політика
Журналісти показали, скільки Україні коштує утримання Президента Петра Порошенка

За останні два роки зросли витрати на матеріально-технічне, соціально-побутове забезпечення діяльності глави держави, його адміністрації та РНБО.

Так, загалом ДУС (Держуправсправами) у 2015 році отримало майже 969 мільйонів гривень, з яких трохи менше половини є “президентськими” витратами.

Минулого року ці ж витрати становили 287,4 мільйона гривень (у цілому на ДУС — 904,9 мільйона). Це на 3% менше, ніж витрачало Держуправсправами за президентства Віктора Януковича у 2013 році.

ДУС тримається за секрети міцніше, ніж Кабмін.

Схоже, що ДУС – компанія з обслуговування перших осіб, яка вперто намагається триматися за свої секрети. Наприклад, інша державна компанія, що обслуговує Кабінет міністрів, видається відкритішою – принаймні не ховає, що їдять її клієнти та скільки це коштує.

У травні  Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабміну, який годує міністрів та їхніх гостей, підписав договір з ДП «Гарант-Сервісом» на послуги з організації харчування під час заходів за участю керівництва держави до 2015 року загальною сумою 429,2 тисячі гривень.

На противагу колегам з ДУС, Господарсько-фінансовий департамент надав меню без проблем та показав, що їсть прем’єр-міністр та його гості – принаймні частково, без уточнення, які напої вживали, крім туманного формулювання «за протоколом».

Як купують їжу для президента

Протягом першого півріччя 2015 року ДУС та його дочірнє авіапідприємство «Україна» провели схожі тендери для закупівлі послуг із організації харчування. З єдиною різницею – ДУС має нагодувати чиновників на Банковій, тобто в самій Адміністрації президента. А ДАП «Україна» – в аеропортах під час перельотів. В обох випадках договори були підписані з ДП «Гарант-Сервіс», без жодної конкурсної процедури. За харчування на Банковій ДУС витратить до кінця 2015 року 1,7 мільйона гривень. ДАП «Україна» – ще 2,5 мільйони гривень. Для порівняння, ту ж суму в 4,2 мільйона гривень Міністерство оборони змогло б одноразово видати на сніданок по банці консервів 215 тисячам солдатів.

В обох випадках неконкурентну процедуру вибору постачальників чиновники ДУС обґрунтували тим, що тільки «Гарант» може дотриматися державного протоколу, тобто всіх правил обслуговування президента і його гостей, та має великий досвід.

У той же час, Міністерство закордонних справ вважає, що все ж таки існують компанії, здатні, як і«Гарант-сервіс», надавати всі послуги, дотримуючись вимог безпеки та протоколу. У червні 2014 року, вже за нової влади, МЗС провів тендер на організацію фуршетів для іноземних організацій. На конкурсі перемогло Київське агентство повітряних сполучень «КИЙ АВІА», яке отримало від держави контракт на 1 мільйон гривень. Неконкурсні тендери – саме такі, які провів ДУС – мають свою специфіку. Замовник має право не публікувати  інформацію про послуги, які купує. Цим клерки ДУС постійно користувалися за президенства Віктора Януковича. Тепер, як виглядає, за президента Петра Порошенка практика утаємниченості триває.

Читайте також: У 2016-му Порошенко віддав на благодійність 58 тис. грн., це у п’ять разів більше, ніж заробив
росходы

Джерело.

Реклама