fbpx

Жінчина таємниця відкрилась у лікарні: “Я мати, а батько у нього інший, пробач”

Марта Димидівська. Вісник. Свєтка з дитинства знала, що вийде заміж за Вітьку Поліщука. Так хотіли батьки, бо самі були друзями ще зі школи. Вітька був старшим на два роки. Свєтка спершу це сприймала як жарт, але що старшою ставала, то все більше розуміла: дорослі говорять про їхнє одруження серйозно.

Дівчина ще у школі вчилась, а мати їй усе примовляла: «От отримаєш атестат, весілля зіграємо. Вітька хлопець надійний, має і мізки, і руки, сім’ю зможе прогодувати. А ти підеш замість Федорихи на пошту працювати. Їй давно на пенсію пора». Свєтку від таких материних планів аж трусило. У неї були свої мрії, вона хотіла у місто їхати, в інституті вчитися. Ні, проти Вітьки дівчина нічого не мала: хлопець толковий, заочно вчився у технікумі, підробляв на будівництві, ще й узявся батьківську хату розширити. Але ж їй так любові хотілося! З другого боку, не готова вона була йти проти волі батьків, які вже почали бичка і свиню на весілля відгодовувати.

Та все вирішилося само собою: Вітьці прийшла повістка в армію. Він не захотів відкуповуватись і на півтора року одягнув солдатську форму. Проводжали його всім селом. Поруч, як наречену, посадили Свєтку. Вечірка підходила до завершення, коли Вітька раптом торкнувся її руки і, заглянувши у вічі, запропонував відійти. Він відвів дівчину подалі від уже неабияк підпилих гостей.

– Свєтік, скажи чесно, ти мене дочекаєшся? Будеш писати?

Дівчина на те нічого не відповіла. А Вітька сприйняв це за знак згоди. На радощах почав її заціловувати, а далі гоpiлка зробила своє: нелюбий хлопець став її першим чоловіком.

Спочатку Свєтка відповідала на Вітьчині листи. А як закінчила школу, таємно від батьків подала документи в інститут і поїхала складати вступні екзамени. Вона їх провалила, але у село повертатися не схотіла. Під час вступу познайомилася з «городським» хлопцем. Льоша закінчував п’ятий курс і був типовим піжоном. Від таких дівчата «пливуть». Не встояла і Свєтка. Вона не задумуючись погодилася «пожити» у хлопця, а мамі з татом сказала, що влаштувалася на роботу на швейну фабрику і мешкає у гуртожитку. Свєтка у своїх мріях уже бачила себе заміжньою за парубком, матір’ю його дітей. Закохана була по вуха!

Проте через півтора місяці Льоша за вечерею ніби ненароком зронив:

– Ти класна мала, але через тиждень предки з-за кордону повертаються. Сама розумієш, тебе тут не повинно бути. А якщо ти з’їдеш завтра, то взагалі будеш розумницею.

Свєтка тільки зуби зціпила і все думала, як би не заплакати. Істерик влаштовувати не стала, зібрала речі й напросилася на тиждень-другий до подружки, поки не знайде роботу і житло. Та щось нормальне їй ніяк не траплялося: зарплатню пропонували малу, а квартплата була високою. А тут брат вісточку дав – з армії прийшов Вітька, про неї допитувався. І вирішила Свєтка вернутися в село: не вийде нічого з Вітькою, то хоч удома відіспиться, поїсть.

«Тільки перед від’їздом треба до доктора сходити, а то щось дуже погано себе останнім часом почуваю. Хай таблеток якихось випише», – подумала. Лікар у поліклініці ошелешив:

– Та ви, сонечко, вагітні! Вісім тижнів.

Світ звалився: абopт робити небезпечно, а повертатися до батьків з пузом – соромно. А куди діватися?

Як тільки Вітька дізнався про Свєтчин приїзд, відразу ж прибіг і запросив її до себе подивитися новий ремонт. Дівчина погодилась і залишилася на ніч. А через місяць весілля зіграли. Вітька дуже зрадів, коли дізнався, що скоро у них буде маленький. Тільки все дивувався, що животик у його молодої дружини росте надто швидко.

«Не інакше як богатир буде, пацан», – з любов’ю погладжував. Перед полoгами Свєтка наплела чоловікові, що їй треба на збереження лягти. Мовляв, сьомий місяць, лікарі дуже радять цей час провести під наглядом. Рoдити Свєтка поїхала у місто: там легше грошей дати за те, щоб написали, що дитинка з’явилася на світ недоношеною.

Читайте також: Лист доньки я ношу у нагрудній кишені вже п’ять років. Щоразу, як рука тягнеться до чарки, торкаюсь його і кажу собі: “Зупинись!”

Сергійко ріс гарним хлопчиком, Свєтка на нього надихатися не могла. Єдине, що турбувало, так це ніби якась байдужість Вітьки до дитинки. Так принаймні Свєтка собі в голову втельбушила. А в того, по правді, часу майже не було: розривався між двома роботами, ще й фермерством зайнявся. Хату затіяв нову будувати, машину у кредит узяв. Переступить поріг за північ, чмокне Сергійка в щічку і Свєтку в губи та й завалиться спати.

А Свєтка тому і рада: їй було противно кохaтися з Вітькою, все не могла забути свого Льошика. Піти ж від чоловіка не наважувалася: не знала, за які гроші житиме, як дитину на ноги ставитиме. Ще одна мотoрошна думка переслідувала молоду жінку: якщо Віктор захоче ще дітей? Вона й думки не допускала народити від нього.

Роки збігали швидко. Сергійко вже й у школу пішов. Свєтка за цей час двічі «залітала», їздила таємно у місто і робила абopти. Потім від гріха подалі спipаль поставила. Знову ж таки потайки від чоловіка. Вітька не раз натякав, що пора б уже і другу дитинку бавити, мовляв, донечку хоче, та Свєтка тільки плечима знизувала: щось не виходить.

Одного разу син катався на велосипеді за селом біля закинутого кар’єра. Невдалий поворот – і малий уже летить на дно. Впав на якусь залізяку, яка простpoмила його тiльце. Поки люди викликали «швидку», Свєтка кричала як скажена, Вітька примчав з роботи зі швидкістю світла і з мужиками стали діставати Сергійка з ями. Машина «швидкої» не могла під’їхати до кар’єру, і Вітька ніс малого на руках. По них стікала кpoв, а з очей в обох котилися сльози.

В лікарні Вітьку зі Свєткою відразу направили здавати кpoв: треба було довідатися, хто з батьків стане донopoм, бо хлопчик втратив дуже багато кpoві. Ось тут-то Свєтчин обман і розкрився.

Лікар запросив батьків у кабінет і з ходу запитав:

– Чому ви не сказали, що дитина усиновлена? Стан кpитичний, у нього дуже рідкісна група кpoві, у нас такої немає, якщо протягом найближчих годин не зробити переливання, то може статися непоправне.

Вітька сидів з опущеною головою, а Свєтка з відчаю випалила: «Я мати, а батько у нього інший, пробач» Вітька спочатку почервонів, потім зблід і вийшов, грюкнувши дверима. У Свєтки все попливло: син вмиpає, чоловік її кинув. Сіла в коридорі й почала від безсилля ридати. Аж раптом почула:

– Ти знаєш, де живе батько Сергійка?

Вона сиділа і дивилася на свого чоловіка, нічого не усвідомлюючи. А він раптом як закричав і струсонув її:

– Дурепо, чого ти мовчиш? Ти розумієш, що наш син може помepти?! Мій син вмupає! Не мовчи, ти чуєш мене?!

Льошу вони знайшли до кінця дня. Він відразу погодився здати кpoв, але попросив, щоб про це ніхто не знав: був щасливо одружений і мав доньок-близнючок.

Сергійка врятували. Відтоді Свєтка зовсім іншими очима стала дивитися на свого чоловіка. Через рік у них народилася донечка.

You cannot copy content of this page