fbpx
Світ
Замінування ПАРНАСу і доповідь “Загроза національній безпеці” про Кадирова (відео)

Офіс російської партії ПАРНАС у Москві, де опозиціонер Ілля Яшин презентував доповідь «Загроза національній безпеці» про голову Чечні Рамзана Кадирова, «замінували».

Яшин під час презентації повідомив, що надійшов анонімний дзвінок про закладену бомбу.

Опозиціонер запропонував присутнім не панікувати і залишатися на місцях, нагадавши, що напередодні після аналогічного дзвінка поліцейські не виявили ніякої бомби. «Бомба у мене в руках», – сказав Яшин, демонструючи доповідь.

«Ця доповідь – патріотична. Наша головна вимога – відсторонення Кадирова від влади і кримінальна справа проти нього», – заявив опозиціонер.

Поліція вимагала евакуювати людей із приміщення. Яшин відмовився залишати будівлю і заявив про спроби зірвати політичні заходи опозиції. Через менш ніж годину, зробивши доповідь і відповівши на декілька питань журналістів, Яшин запропонував закінчити презентацію, щоб поліція не почали «витягувати» людей з приміщення.

Напередодні в офісі ПАРНАСу в Москві поліцейські вже шукали вибухівку, про яку, за їхніми словами, телефоном повідомив невідомий. Яшин у Facebook написав, що в результаті бомбу не знайшли.

Доповідь Яшина, презентована за чотири дні до річниці з дня вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова, присвячена ситуації в Чечні в цілому, політичним убивствам, так чи інакше пов’язаним із керівництвом російської республіки, і періоду життя Кадирова, коли він і його батько були на боці бойовиків. Одна з глав доповіді – «Приватна армія» – була опублікована в журналі New Times 22 лютого. Головне питання, яке порушує доповідь, за словами Яшина, це роль президента Володимира Путіна в становленні цього режиму. Доповідь готувалася за відкритими джерелами і публікаціями ЗМІ, крім того, колеги Яшина їздили в Чечню для збору інформації.

Джерело.