Без рубрики
Закон, який полегшує торгівлю вживаними авто, підписаний Порошенком

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №3046-д «Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів».

На сторінці проекту закону на сайті Верховної Ради вказаний останній етап проходження документа — «повернуто з підписом від президента».

«Метою пропонованого проекту закону України є сприяння розвитку ринку вживаних товарів в Україні, зокрема автомобільного, виведення його з тіні, забезпечення прозорих, конкурентних, а головне прибуткових умов ведення бізнесу офіційними підприємствами автомобільної галузі та забезпечення стабільних додаткових надходжень до державного бюджету», — сказано в пояснювальній записці.

Як зазначається, законом планується привести законодавство у сфері оподаткування операцій з уживаними товарами відповідно до норм Європейського союзу.

Читайте також: Нова найдешевша машина в Україні.

Зокрема, документом передбачається виключення поняття однорідності для цілей статті 189 Податкового кодексу України; введення справедливого застосування податку на додану вартість до операцій на ринку вживаних товарів (в тому числі вживаних транспортних засобів), яке полягає в оподаткуванні маржинального доходу, тобто різниці між ціною продажу і документально підтвердженої ціною придбання уживаного товару.

Крім того, буде розширено коло суб’єктів, які можуть залучатися до операцій купівлі-продажу вживаних товарів із застосуванням спеціального правила визначення бази оподаткування відповідно до Податкового кодексу.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №3251 «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ» Перехідні положення «Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів».

Читайте також: Сюмар купила собі круту машину на компенсацію від мажора (відео).

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook