fbpx
Дозвілля
З сьогоднішнього дня, на біометричні паспорти різко підняли ціни

Після того як влада заговорила про запровадження безвізового режиму з країнами Шенгенської зони, посередники, які заробляють на оформленні біометричних закордонних паспортів, різко підняли ціни.

Попередній стрибок цін на послуги з оформлення закордонних паспортів у посередників був перед Новим роком у зв’язку з очікуваннями безвізового режиму найближчим часом. Тоді зростання становило 150-200 грн. Зараз нова хвиля ажіотажу.

Так, оформлення за три-чотири робочих дні буде коштувати 2700 грн (раніше було близько 2000 грн). Планка за терміновість у п’ять-сім днів встановилася на 1750 грн (раніше можна було знайти за 1500 грн), пише сайт Вести. Для порівняння, у ДП Документ (діє електронна черга, оформити документи допоможуть службовці, а про готовність повідомляють по СМС) вартість оформлення в семиденний термін — 1168 грн, за 20 днів — 911 грн.

– Ціни ми підняли тому, що став більший попит і зросло держмито, — обгрунтували тарифи в декількох конторах-посередниках.

У міграційній службі кажуть: жодні мита не зросли, а за законом прискорена процедура оформлення паспорта займає до семи днів (а не три-чотири, як обіцяють автори оголошень). – Строк залежить від того, наскільки швидко ми можемо провести перевірки.

Ланцюжок досить довгий — з територіального підрозділу документи йдуть у центральний апарат, потім — у поліграфкомбінат “Україна”, звідти готовий паспорт передають на місце. Щоб прискорити процедуру, довелося б підкуповувати величезну кількість людей, а нас постійно перевіряють. Тож посередники беруть величезні суми просто в надії, що документи прийдуть не строго за сім днів, а трохи швидше. Для оформлення закордонного паспорта потрібно звертатися виключно в міграційну службу. Ніякі пропозиції “консультаційних центрів не потрібні.

Ми впроваджуємо електронну чергу, у Києві вона вже працює, тож ніяких проблем немає, — сказав речник Держміграційної служби України Сергій Гунько.

Кияни, які нещодавно оформляли паспорти, підтверджують: електронна черга дійсно швидка. – Мене поставили в електронну чергу. За кілька хвилин номер висвітився на моніторі.

Всі 15 віконець працюють, черг немає. Поки працівниця брала оплату, я сфотографувався і зробив відбитки. Все зайняло 15 хвилин.

Паспорт замовляв за сім днів, зробили навіть на день раніше, — розповів киянин Євген Бистренко.

Читайте: Для тих, у кого ще немає біометричного закордонного паспорта, що потрібно знати?

Джерело.

Реклама