fbpx
Дозвілля
Які пропорції тіла вказують на схильність до психічних розладів

Розмір і форма частин тіла людини можуть багато розповісти про її стан здоров’я, плідність і навіть риси характеру, повідомляють новітні наукові дослідження.

Учені вже багато років простежують взаємозв’язок між пропорціями тіла і основними характеристиками фізичного та психічного здоров’я людини. Видання The Independent розповіло про деякі висновки, які зроблено в ході численних досліджень.

Наприклад, порівняльна довжина вказівного та безіменного пальців відображає кількість тестостерону, що отримував плід в утробі матері в перші три місяці вагітності. Цю теорію, яку висунуто британським еволюційним психологом Джоном Меннінгом, на практиці було перевірено на прикладі лондонських трейдерів: чоловіки з відносно довгими безіменними пальцями заробляли набагато більше від своїх колег. Крім того, жінки з довгими безіменними пальцями більше сваряться і ображаються, заявляють дослідники з Університету Центрального Ланкашира.

Далі ще ряд гіпотез від фахівців:

– мала вага при народженні (менше 2,5 кг) підвищує ризик згодом захворіти діабетом, депресією, ожирінням, гіпертонією;

– високі люди рідше страждають серцевими захворюваннями, але частіше – раком простати або грудей;

– жінки з вузькою талією і широкими стегнами, а також їхні діти, показують більш високі результати при тестах на інтелект.

Імовірно, запаси жиру на стегнах корисні для розвитку мозку, стверджують вчені. Можливо, тому фігура “пісочний годинник” здається чоловікам більш привабливою.

Польські дослідники навіть вивели формулу суперпривабливої жінки: зріст – 175 см, ширина талії – 76% від об’єму грудей і 70% об’єму стегон. Розмір бюста – 49,3% росту, а ширина плечей – 20,9% росту. Це підтверджує гіпотезу еволюційних психологів, що обумовлена ознаками здоров’я і плідності: індекс маси тіла такої ідеальної красуні сприяє довголіттю, а інше співвідношення між талією і стегнами характерно для найбільш плідних.

Афінські вчені, у свою чергу, розвіяли уявлення, ніби у чоловіків розмір взуття вказує на більші  параметри. Вивчивши групу осіб до 40 років, вони з’ясували: є взаємозв’язок тільки з довжиною вказівного пальця.

Жінки з пальцями жіночого типу (вказівний довший від безіменного або дорівнює йому): плідність, відсутність напористості, нелюбов до ризику, неврозність, схильність до раку грудей і шийки матки в молодому віці, а також полікістоз яєчників. Жінки з чоловічим типом пальців більш спортивні й агресивні, схильні до остеоартриту і синдрому гіперактивності, краще переносять біль, але менш плідні. Вони наполегливі й агресивні.

Чоловік із рукою чоловічого типу (безіменний палець довший) більш плідний, швидко бігає, добре фехтує і танцює, володіє математичними здібностями, ризикує захворіти остеоартритом, рідше страждає серцевими захворюваннями, агресивний, гіперактивний, важко висловлює свої думки. Серед таких чоловіків більше аутистів і шульг.

Читайте також:  “Пахва провідниці” і “Котлета з буфету”: в мережі запропонували випустити лінію парфумів “Укрзалізниці”

Джерело.

Related Post

facebook