fbpx
Політика
Як з Росії під виглядом офіцерів групи СЦКК до України заїжджають куратори “ДНР” (відео, +фото)

Служба безпеки України відпустила затриманих на Донбасі російських офіцерів Сергія Куценко і Андрія Корняко незважаючи на “факти їхньої співпраці” з терористами.

Про це написав у своєму блозі журналіст Андрій Шокотко.

За його словами, коли Росія проводить військову агресію проти України, такі дії з боку силовиків неприпустимі.

“Офіцерів ЗС РФ Сергія Куценко і Андрія Корняко перевірили на кордоні при спробі в’їхати в Україну і виявили: прапор “ДНР”, медалі “ДНР”, грамоти для підлеглих військовослужбовців ЗС РФ, з формулюванням “за військовий подвиг, за допомогу, надану Донецької Народній Республіці в боротьбі за відбиття агресії держави Україна”, посібники-лекції по використанню систем залпового вогню “Град”, “Ураган” і “Смерч”.

Всього 14 посібників з грифом “обмежений доступ” “, – написав журналіст. “СБУ похвалилась перемогою в Twitter, а потім російських офіцерів відпустили. Адже вони знаходяться в складі офіційної делегації і приїхали на запрошення високопоставлених осіб України. Адже вони знаходяться в складі “Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін” “, – йдеться в тексті.

У свою чергу глава СБУ Василь Грицак заявив, що підстав для затримання росіян “не було” через “відсутність експертної оцінки” за вилученими у військовослужбовців країни-агресора матеріалами.

За його словами, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за “сприяння тероризму”, однак затримані аргументували свою присутність на Донбасі тим, що прибули в складі офіційної делегації для “виконання завдань на прохання українського уряду “

 “Скажіть мені, коли я пишу що в Україні за всю її історію ще ніколи не було настільки проросійського уряду – хіба я не правий? Під час війни окупанти без всяких побоювань заїжджають до нас з окупаційною символікою і документами – і ніхто їх не чіпає. Це було б смішно, якби не річки пролитої крові “, – резюмував Шокотко.

ДНР

ДНР1

ДНР4

ДНР5

Джерело.