fbpx
Політика
Як влада Києва намагається використати родину Савченко

Схоже, столична влада знайшла новий спосіб, як “зам’яти” питання про можливу забудову Биківнянського лісу. Допомогти в цьому Кличку і його команді має Надія Савченко.

Мер Кличко підтвердив, що до мерії звернулася мати Савченко з проханням виділити 10 соток землі на ім’я ув’язненої Надії, адже в Україні діє закон, за яким усі учасники АТО мають право на отримання землі.

У Кличка відгукнулися на це прохання, але, схоже, вирішили “вбити” одним пострілом двох зайців. Наразі родині Савченко пропонують земельну ділянку в районі Биківні. У мерії навіть підрахували, що тут мають отримати землю більше 140 героїв війни на Сході країни, і Надія може бути однією з них.

Щоправда, проти таких кроків команди Кличка виступають чисельні активісти, які регулярно протестують проти виділення будь-кому землі в районі Биківнянського лісу. Активісти, звичайно ж, підтримують надання 10 соток учасникам війни, але в іншому місці.

На думку протестувальників, після того, як бійці АТО отримають свої земельні ділянки у Биківні, вони їх одразу продадуть, а землі скуплять забудовники і, вирубивши 200 гектарів лісу, зведуть чергове котеджне містечко.

Чиновники звичайно це заперечують, мовляв, ніхто рубати Биківнянський ліс не буде і усе робиться тільки в інтересах вояків і киян. Втім, мер Кличко не приховує, що після того, як учасники АТО отримають тут землю, вони її таки продадуть, тому що все одно не мають грошей на зведення житла. Логічно, що землю куплять ті, у кого такі гроші є. Що буде далі – не важко здогадатися.

Поки що у мерії затягують вирішення цього питання, адже ніхто з чиновників не хоче зустріти рішучий опір активістів, що захищають Биківнянський ліс. Наразі в мерії навіть не можуть затвердити детальний план розвитку території селища Биківня – усе відтягують це питання. І от якась світла голова у команді Кличка придумала, як втихомирити активістів, що проти виділення земель біля Биківнянського лісу.

Якщо землю отримає Надія Савченко, а активісти продовжать протестувати, у мерії скажуть, мовляв, як ви можете залишити героїню України і бранку Путіна без 10 соток землі? І тут суспільству доведеться обирати: з одного боку – повага до Савченко, яка, безумовно, заслуговує на виділення землі, а з іншого – збереження Биківнянського лісу. У багатьох серце здригнеться.

У свою чергу, однопартійці самої Надії Савченко також зароблять собі балів на цьому скандальному питанні. Представники “Батьківщини” у Київраді вже заявили, що дотримуються позиції самої Надії Савченко стосовно надання їй 10 соток землі у Биківні. Начебто бранка Путіна проти цього. Між тим, важко повірити, що людина, якій світить кілька десятиліть у тюремних таборах російського диктатора, буде серйозно ставитися до можливості отримати 10 соток землі десь на околиці Києва…

Безумовно, “Батьківщині” вигідно налаштовувати киян проти очільника Києва, який, прикриваючись героїнею Савченко, хоче дати забудовникам зелене світло на знищення Биківнянського лісу. Усі незгодні з політикою влади міста стосовно цього питання автоматично стають потенційними прихильниками, а в подальшому і виборцями “Батьківщини”.

Цікаво, що позиція родичів Надії Савченко співпадає з позицією представників Юлії Тимошенко у Київраді: земля на Биківні їм не потрібна. Тому нині йдуть перемовини між столичною владою і матір’ю Савченко, яка, за деякими даними, хоче землю в Голосіївському районі.

Джерело.

Реклама