fbpx
Історія
Як помер нацист, який придумав мобільні газові камери

Один з найвідоміших нацистських злочинців Алоїз Бруннер помер в підвалі в Сирії після довгих років забуття. Про це говорить нове розслідування, опубліковане 11 січня французьким журналом XXI, пише ABC Historia.

Бруннера вважають винним у загибелі близько 130 тисяч євреїв. Йому приписують винахід мобільних газових камер, в результаті чого вихлопні гази з двигуна вантажівок надходили назад в фургон.

Дата його загибелі була точно невідома. За останніми даними він помер у 2001 році (раніше називався 2010 год) у віці 89 років. З’ясувалося, що останні роки він прожив у підвалі багатоквартирного будинку в Дамаску, перебуваючи під домашнім арештом з “міркувань безпеки”. Один з його сирійських охоронців розповів, що під кінець життя старий нацист страждав від важких захворювань і майже не виходив.

Вважається, що влада Сирії надала Бруннеру притулок, і в цій країні він ділився методами тортур, розроблених нацистами. Німець міг потрапити до Сирії з Єгипту, куди втік в 1953 році з паспортом на ім’я Георга Фішера. У цей час у Франції його заочно судили за військові злочини.

Бруннер так ні в чому і не розкаявся. У 1987 в телефонному інтерв’ю Chicago Sun Times він заявив, що не жалкує про свою участь у Голокості: “Всі вони заслуговують на те, щоб померти, тому що вони були агентами диявола і сміттям. У мене немає ніякого жалю, я б зробив це знову” .

Читайте також: Моторошні свідчення забутих жертв ГУЛАГу

Джерело.

Related Post

facebook