Авто
Ввозити автомобілі без розмитнення збираються дозволити не всім

Ввозити на територію України автомобілі без сплати митних платежів народні депутати пропонують дозволити не всім. «Автоцентр» з’ясував, хто ж будуть ці щасливчики….

Народний депутат Віктор Балога подав у Верховну Раду України законопроект №4223 «Про внесення змін до статті 380 Митного кодексу України (щодо створення сприятливих умов для використання автомобілів з іноземною реєстрацією)». Цим документом пропонувалося дозволити громадянам України тимчасово ввозити транспортні засоби без сплати розмитнення.

Читайте також: 6 корейських б/в авто за $ 5 тис. в Україні (ФОТО).

Зокрема, проектом закону передбачається внесення змін до статті 380 Митного кодексу зміни, згідно з якими резидентів зрівняють в правах з нерезидентами, дозволивши їм тимчасово ввозити на територію країни автомобілі без оплати митних зборів, передбачених при імпорті такого транспорту. Допустимий термін їх перебування на території України – не більше 1 року, проте він може бути продовжений ще на рік у разі: «… дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин».

Вищезгаданий законопроект Віктора Балоги на початку травня було розглянуто на Комітеті Верховної Ради у закордонних справах, де народні обранці запропонували внести в нього зміни, істотно скоротивши термін тимчасового ввезення та надаючи переваги вузько обмеженій категорії українців.

Більш детально про запропоновані нововведення повідомив голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко на свій сторінці в Facebook.

«Комітет прийняв позитивне рішення з певними змінами, а саме: обмежити термін безмитного ввезення автомобілів терміном до 3 місяців і визначити таке право тільки для обмеженого кола осіб – жителів Закарпатської та Львівської областей, в яких застосовуються правила малого прикордонного руху. Проект після поправок надає всупереч Конституції України переваги тільки учасникам прикордонного руху (тобто жителям прикордонної зони, які постійно проживають у прикордонній зоні не менше 3-х років).

Ми знову ділимо українців на білих і чорних, 1 сорт і 2 сорт!», – емоційно написав Олег Назаренко, зазначивши при цьому, що в цілому він не прихильник цього законопроекту.

Читайте також: У Раді розповіли, коли чекати дешевих авто з Європи.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook