fbpx
Політика
Всі російські “Межигір’я” Путіна. Нерухомість російського диктатора

Диктатор Росії Владімір Путін вибудував для себе цілу мережу палаців, які вражають уяву неймовірними розкошами і фантастичною вартістю дорогоцінного оздоблення.

В історію світу та Росії Владімір Путін увійде не лише як диктатор з образливим прізвиськом, а й схиблений на космічної ціни дорогоцінностях будівельник надзвичайно розкішних палаців.

ІНФОРМАТОР вирішив зібрати усю наявну інформацію про цю засекречену сторінку діяльності символу “русского міра”.

На осінь 2012 року у власності Путіна було 20 вілл, палаців і резиденцій по всій Росії, окрім Кремля. Усі ці палаци оформлені згідно стандартів “президентського райдеру” – басейни, корти, вертолітні майданчики, причали, стайні і дорога оздоба палацового інтер’єру. Ті, кому пощастило відвідувати Путіна у них, розповідають, що золото і дорогоцінності присутнє скрізь – починаючи від посуду, і закінчуючи приладами сантехніки.

Так, згідно особистої примхи Путіна, спочатку переоздобили під новітню можу старі історичні дачі – “Бочаров ручєй” – літню резиденцію радянських генсеків, та “Малий істок” – резиденцію XVIII ст. під Єкатеринбургом. Не обійшов він стороною успадкованої від радянської влади “дачі” в “Горкі-9“, де любили відпочивати останні радянські генсеки. Про особливе зацікавлення Путіна на побудову резиденції “Долгіє Бороди” на Валдаї чули майже всі, але бувають там, зазвичай, лише наближені. Своїми масштабами вона у сотні разів перевершує сусідню резиденцію Сталіна.

Путінський валдайський палац і угіддя до нього розкинулись на загальній площі 930 га, і охороняється він спеціальними армійськими підрозділами як військовий об’єкт.

При цьому, офіційними резиденціями російського диктатора, які він ділить з прем’єр-міністром Мєдвєдєвим, залишаються резиденції у Ново-Огарьово (у Підмосковщині) та “Рів’єра” поблизу Сочі.

Деякі свої палаци Путін оформив як об’єкти, які слугують для відпочинку та офіційних заходів посадових осіб: Костянтинівський палац (Стрільна, під Санкт-Петербургом), “Шуйська Чупа” (Карелія), “Волзький Утьос” (на Куйбишевському водосховищі), “Тантал” (поблизу Саратова на Волзі), “Ангарські Хутори” (Іркутська область), “Будинок Севастьянова” (під Єкатеринбургом), “Сосни” (Красноярський край), “Майн Дорф” (Рубльовське шоссе, Підмосковщина), “Русь” (Тверська обл., “мисливське господарство “Завідово”). Однак, кількість чиновників, які там відпочивали – дуже мала. До нього входить лише невелика кількість “наближених”.

Дослідники зафіксували ще ряд об’єктів, на яких ведеться або закінчується будівництво: м. Піонерське (Калінінградска область), о. Русскій (Приморський край), гірськолижний комплекс “Лунная поляна” (Адигея), “Барвіха” (Рубльовське шоссе у Підмосковщині), “Домік високого гостя” (Париж).

Як бачимо, найбільшу перевагу Путін віддає резиденціям поряд із Санкт-Петербургом, Москвою та на Кубані. Як вияснили журналісти, дослідження історії побудови своїх перших палаців диктатором Росії виводить і на його найближче оточення. Пробою сил для Путіна став досвід у Чеславівці під Пітером, де ще у 90-х роках він зі своїми подільниками оформив собі “дачний кооператив”, пайщиками якого стали: медіамагнати брати Ковальчуки, газонафтовий магнат Геннадій Тимченко, скандальний екс-власник “Російської залізниці” Владімір Якунін, в маєтку якого є спеціальне шубосховище та Ніколай Шамазов – співвласник банку “Росія”.

Журналістам вдалося оприлюднити інтер’єр та екстер’єр деяких палаців Путіна. Так, нещодавно громадськості стала відома ціна однієї з резиденцій Путіна – так званий об’єкт “Пансіонат у селі Прасковіївка” (на Кубані поблищу Геленджика), загальна вартість якого за оцінками експертів сягає мільярд доларів. Туди підвели дорогу посеред гір, газ, електрику, будувати цілий комплекс будівель для обслуговуючого персоналу, майданчики для вертольотів.

pal1

pal2

pal3

Резиденція “Лунная поляна” на горі Фішт у Сочі збудована на 105 гектарах як персональний гірськолижний курорт Путіна. Її будівництво приурочили до зимової Олімпіади в Сочі. Щоб обійти власну заборону на будівництво у цих заповідних місцях, “Лунную поляну” побудували під виглядом полігону наукового центру “Біосфера”. А потім передали на баланс Управління справами президента Росії. Замовником будівництва була “Роснефть” Ігоря Сєчіна. Будували югославські робітники за фінським проектом. Вартість будівництва невідома, однак лише дорога до резиденції коштувала близько $ 70 млн.

palats-1
palats-2

У резиденції “Ново-Огарьово” під Москвою в більшості проживає Путін під час перебування у Москві. У ній він любить не лише спати, а й проводити офіційні зустрічі гостей.

palats-3

Костянтинівський палац у Стрельні під Санкт-Петербургом вражає своїм імперським розмахом. Як виявилось, кілька нафтогазових компаній Росії скинулися на $ 200 млн і спеціально для Путіна побудували цей палац на ділянці 140 га. У 2010 році для нього було куплено на аукціонах картин на $ 20 млн.

palats-5

palats-6

palats-7

За інформацією наближених до тіла №1 в Росії, резиденція “Бочаров ручєй” під Сочі – улюблена резиденція Путіна для літніх відпусток. Тут він також проводить офіційні зустрічі. Є вертолітний майданчик, два басейни (з прісною і морською водою), тренажерний зал. На пляжі – причал для президентської яхти.
palats-8

Резиденція “Долгіє Бороди” у Новгородській області на півострові на озері Валдай має надзвичайно велику площу – 930 га. На території знаходяться особиста президентська церква, купальня, два ресторани, кінозал, боулінг, вертолітний майданчик. Чисельність обслуговуючого персоналу – більше 100 людей.
palats-15

palats-17

palats-16

“Волзький Утьос” у Самарській області розміщений на на Куйбишевському водосховищі. Повністю реконструйований у 2007 році до саміту “Росія-ЄС” за 3,8 млрд руб. До резиденції входять готель на 192 номери, котеджі, величезний кінозал, басейни, лазні, парники, кінний двір, вертолітний майданчик, гірськолижний комплекс, 3 000 чоловік обслуговуючого персоналу.

palats-9

“Будинок Севастьянова” у Єкатеринбурзі
Палац, побудований в першій чверті XIX століття на березі Міського ставка, утвореного греблею на річці Ісеть. На реконструкцію в 2008 році витрачено 1 350 000 000 рублів, з яких 150 млн пішли на покупку меблів в санкт-петербурзької компанії “МТК”.

palats-18

palats-10

Майєндорф у підмосковній Барвисі – стара садиба баронів Мейендорфів. Капітальна реставрація проведена у 2003-2004 роках. Зараз належить Управлінню справами Президента. На реконструкцію замку площею 1 300 кв. м витрачено менше $ 100 млн, тобто $ 80 000 за квадратний метр.

palats-20

palats-19

palats-11

Державна гостьова резиденція (К-4) у Санкт-Петербурзі знаходиться наКам’яному острові у дельті Неви. До складу об’єкту входять особняк Мельцера і чотири окремо розташованих будови (це особняк Шене, лазня при особняку Мельцера, службовий флігель Мельцера і колишній особняк банкіра Соловейчика).

palats-12

“Янтарь” у Калінінградській області – державний комплекс управління справами президента у місті Піонерський. Ціна будівництва резиденції – близько 6 млрд. рублів. Складається з п’ятизіркового готелю і адміністративного корпусу, обидві будівлі площею по 5 тис. кв. р.

palats-13

Міловка на Волзі – садиба у кілометрі від міста Плес на правому березі Волги. Пам’ятка історії, архітектури, садово-паркового мистецтва кінця XVIII-початку XX століть.

palats-14

Розкидані по усій країні, у більшості часу резиденції Путіна не бачать свого господаря місяцями, а буває і довший час. Однак, кожного дня їх утримує велетенський штат обслуговуючого персоналу, на що виділяють космічні суми з державного бюджету. Як і утримання усієї обслуги та охорони палаців.

Відтак, очевидно, що у Путіна спостерігається явна схибленість до надмірної розкоші і життя у палацах, більше схожих на музеї. Однак, життя пересічних росіян різко контрастує з царською розкішшю їхнього правителя. Очевидно, що колись вони зрозуміють, що уся їхня бідність, як і корупція сконцентрована, у тому числі, у таких палацах.

Реклама