fbpx
Політика
Всі незаконно утримувані в Росії українці мають бути звільнені – зустріч Петра Порошенка, Жан-Клода Юнкера та Дональда Туска

Президент Петро Порошенко, Президент Європейської Ради Дональд Туск та президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер наголошують на звільненні української льотчиці Надії Савченко та незаконно утримуваних українців у в’язницях Росії, а також всіх заручників, які перебувають у полоні бойовиків на Донбасі.

Глава Української держави висловив вдячність очільникам Європейського Союзу за чітку позицію щодо української льотчиці, депутата Верховної Ради Надії Савченко та інших українців. Він також повідомив, що передав представникам ЄС «Список Савченко».

«Я передав лідерам ЄС так званий «Список Савченко» і, сподіваюсь, його буде розглянуто», – повідомив Петро Порошенко журналістам після зустрічі з лідерами Євросоюзу. При цьому Президент України запропонував зробити цей список відкритим і не обмежувати його лише справою Надії Савченко, а й включити до нього справи всіх незаконно утримуваних в Росії українців, зокрема Олега Сєнцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та інших.

Під час зустрічі Петро Порошенко, Жан-Клод Юнкер та Дональд Туск значну увагу також приділили ситуації на Донбасі та незаконній анексії Криму. Глава Української держави наголосив, що Україна виконує Мінські домовленості, в тому числі відкрита для співпраці з місією ОБСЄ. «Але, на жаль ми не бачимо нічого з боку Росії», – підкреслив Президент.

Президент Європейської Ради Дональд Туск також підтримав негайне звільнення Надії Савченко. «Ми також рішуче висловлюємось за негайне звільнення незаконно утримуваної в Росії Надії Савченко, а також звільнення Олега Сєнцова і решти українських громадян», – сказав він.

Крім того, Дональд Туск нагадав, що сьогодні виповнилось два роки з моменту незаконної анексії української території – Криму. «Я висловлюю Пану Порошенку нашу жорстку позицію невизнання цих дій законними і ще раз засвідчую, що ми продовжуємо наполягати на повній імплементації Мінських угод. Наші санкції проти Росії продовжують мати силу до повного виконання Мінських угод», – сказав він.

Джерело.

Реклама