fbpx
Без рубрики
Вперше в Україні через суд доведено факт Російської агресії

Відповідне судове рішення у справі №752 / 17481/15-ц було прийнято 24 листопада 2015 року та буквально днями з’явилося в Єдиному реєстрі судових рішень.

Це Судове рішення важливе тим, що вперше  встановлено факт перебування в зоні проведення АТО регулярних військ Російської Федерації , і нанесення нею матеріальної шкоди громадянам України . У судовому рішенні прийняті до відома всі допустимі докази в ЗМІ. Також це рішення можна вважати проривом в сучасному судочинстві України, в ньому  застосовані всі норми європейського та міжнародного права, що не характерним для сучасної Української судової системи. Позивачеві це дає можливість отримати відшкодування збитків нанесених її майну.

В судовому рішенні йдеться про те, що позивач, переселенка з Луганська, втратила належну їй на праві власності квартиру, з усіма матеріальними цінностями, що в ній знаходилися. Під впливом російської пропаганди з нею припинили спілкування знайомі та друзі, їй фактично довелося жити у «внутрішній еміграції», спілкуючись лише з певним колом людей, які поділяли її проукраїнські погляди. Позивач зазначає, що вона щодня відчувала постійну загрозу для життя та здоров’я, та, проживаючи  під таким моральним та психологічним тиском в окупації, вимушена була залишити рідний край та переїхати до Києва аби мати елементарну змогу жити, не турбуючись про свою безпеку.

«Представник зацікавленої особи Російської Федерації в судове засідання не з’явився, хоча про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення , причини неявки до суду не повідомив », – йдеться в рішенні суду.

Судом встановлено юридичний факт вимушеного переселення з тимчасово окупованої території Луганської області яке відбулося внаслідок військової агресії Російської Федерації.