fbpx
Світ
ВООЗ вважає спалах лихоманки Зіка надзвичайною ситуацією. Може заразитися 3-4 мільйони людей

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає нинішній спалах лихоманки Зіка у країнах Південної та Північної Америки надзвичайною ситуацією.

Про це заявила в Женеві генеральний директор ВООЗ Маргарет Чень, підводячи підсумки наради членів комітету ВООЗ з надзвичайних ситуацій, повідомляється на сайті ВООЗ.

“Члени комітету зійшлися на думці, що нинішня ситуація відповідає умовам надзвичайного стану, що викликає стурбованість у світі”, – сказала вона.

Гендиректор ВООЗ зазначила, що потрібні скоординовані кроки міжнародного співтовариства у боротьбі з цією недугою і проведення відповідних досліджень.

Експерти дійшли висновку, що випадки мікроцефалії являють собою виняткову загрозу для громадської охорони здоров’я не тільки в Південній і Північній Америці, але і в інших частинах світу.

“Я прийняла цю пораду, і оголошую, що нещодавні випадки мікроцефалії та інші неврологічні аномалії в Латинській Америці, слідом за аналогічними випадками у Французькій Полінезії в 2014 році, являють собою надзвичайну ситуацію для громадського здоров’я в світі”, – зазначила Чень.

Нагадаємо, ВООЗ вважає, що в Центральній і Південній Америці може виникнути 3-4 мільйони випадків зараження вірусом Зіка протягом наступного року.

Дії Всесвітньої організації охорони здоров’я знаходяться під пильною увагою громадської думки після того, як вона повільно відреагувала на спалах лихоманки Ебола в Західній Африці.

Детальніше читайте на УНІАН.

Реклама