fbpx
Світ
ВООЗ екстрено збирається, щоб протидіяти можливій пандемії вірусу Зіка

Всесвітня організація охорони здоров’я створила екстрену групу для боротьби з вірусом Зіка. Про це повідомила генеральний директор ВООЗ Маргарет Чен в Женеві, передає BBC.

“Рівень занепокоєння високий, так само як і рівень невизначеності. Потрібно якнайшвидше знайти відповіді на найважливіші питання”, – сказала вона.

За словами Чен, екстрена група обговорить подальші шляхи врегулювання ситуації в Женеві в понеділок, 1 лютого. Фахівцям належить вирішити, чи потрібно розглядати вірус Зіка як глобальну загрозу.

Маргарет Чен заявила, що поширення вірусу Зика, який викликає однойменну хвороба, стало вибуховим. Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Вона закликала 1 лютого провести термінову зустріч незалежних експертів, які повинні встановити, чи оголошувати спалах хвороби міжнародної надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я”, – наголошується в повідомленні.

Чен також висловила глибоку стурбованість за перспективи подальшого поширення вірусу комарами, відсутність імунітету до нього в регіонах, уражених їм вперше, а також через те, що проти захворювання не існує щеплень і ліків і швидких діагностичних тестів на цей вірус.

Головною небезпекою вірусу Зіка, переносниками якого є комарі, вважається мікроцефалія – вроджене зменшення розмірів мозку і черепа у плода, що приводить до розумової відсталості.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у жителя Данії підтверджено наявність вірусу Зіка. Пізніше стало відомо про те, що вірус Зіка добрався до Португалії, Фінляндії та Німеччини.

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про те, що вірус Зіка, який викликає лихоманку, кон’юнктивіт і біль, вже виявлений в 21 країні Карибського басейну, Північної та Південної Америки і може продовжити поширюватися.

Реклама