Дозвілля
Вірус, що вразив соцмережу Facebook, дістався до України

Українські користувачі соцмережі Facebook почали страждати від вірусу, який за минулі два дні охопив значну кількість користувачів Західної Європи та США. Хакери атакують користувачів через розміщення посилання на відеозапис, використання якого активує установку на комп’ютер шкідливого ПО.

Жертва вірусу, як правило, отримує повідомлення про те, що хтось із її друзів у соцмережі зробив пост і відзначив її. В самому пості розміщено посилання на відео, активація якого ініціює інтеграцію в браузер шкідливого розширення. Інфікований комп’ютер починає автоматично робити подібні пости, заражаючи нові facebook-акаунти.

Відомі факти зараження вірусом користувачів браузера Chrome, однак від уразливості можуть страждати інші браузери. Для лікування необхідно відкрити список завдань браузера і завершити процеси, які можуть викликати підозру (наприклад – April First Prank Toolkit), видалити всі пости, які були створені програмою, а також видалити з додатків Facebook (https://www.facebook.com/bookmarks/apps), які виглядають підозріло.

У червні минулого року користувачів Facebook вразив вірус, який поширювався дуже схожим чином. Жертви кликали на посилання, яка відсилала її до неіснуючої сторінці в інтернеті. Після такого кліка від її аккаунта починалася вестися вірусна розсилка.

Як повідомлялося раніше, у березні комп’ютерний вірус вперше вразив комп’ютери Macintosh американської компанії Apple. Вірус під назвою KeRanger шифрував дані на комп’ютерах, а потім пропонував розблокування за викуп у тяжелоотслеживаемых електронних валютах.

Читайте також: Детально про нові правила прописки для українців: що треба знати.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook