Політика
Віру Савченко вдалося забрати у росіян, вона перебуває в Генконсульстві України в Ростові – Кулеба

Cтаном на ранок, 28 квітня, сестра незаконно засудженої в РФ українки Надії Савченко Віра знаходиться в безпеці на території Генконсульства України в Ростові-на-Дону.

Про це розповів посол з особливо важливих доручень українського МЗС Дмитро Кулеба.

“Її паспорт при ній. Консулу вдалося забрати у росіян”, – уточнив дипломат на своїй сторінці у Facebook.

Він також підтвердив, що Віра дійсно знаходиться у федеральному розшуку за образу судді в Чечні.

“Ми можемо в найближчі дні або добитися її повернення в Україну (гарно), або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва (негарно)”, – підкреслив він.

Кулеба також розповів подробиці нічного затримання Савченко.

За словами представника українського зовнішньополітичного відомства, дипломат українського Генконсульства в Ростові Трегуб Володимир дав сигнал тривоги і закрився з Вірою в машині. У той же час російські прикордонники блокували авто, щоб він не зміг виїхати.

Інший представник генконсульства виїхав на місце інциденту і після гострої дискусії з росіянами забрав Віру, її паспорт і довіз до безпечної території.

“Віру врятували дипломатичні номери машини і присутність консула Трегуба, який супроводжував Віру. Паспорт у неї забрали і хотіли затримати саму, але вламуватися до машини і порушувати консульський імунітет росіяни не наважилися.”, – резюмував він.

Прокоментував ситуацію і адвокат Савченко Ілля Новіков.

“Їй сказали, що вона знаходиться у федеральному розшуку за образу судді. Оскільки вона перебувала в машині з дипломатичними номерами, прикордонники не змогли її затримати. Чесно кажучи, консули фактично її відбили у прикордонників”, – сказав він в ефірі телеканалу 112-Україна.

Як повідомлялося, пізно увечері 27 квітня з’явилася інформація, що Віру Савченко не пропускають на територію України російські прикордонники, мотивуючи це тим, що вона знаходиться у федеральному розшуку.

У зв’язку з цим, президент України Петро Порошенко доручив МЗС України зробити все для повернення Віри на батьківщину.

Читайте також: Сестру Савченко затримали на російському кордоні.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook