fbpx
Історія
Військовий медик розповів моторошні та життєві історії з АТО

Солдат-санітар Віктор Богдашевський за десять місяців перебування на передовій у найгарячіших точках Донбасу витягнув із червоної зони понад 150 поранених бійців.

Про це розповіли у Міноборони.

Перший день на фронті Богдашевський зустрів у Водяному, тоді бойовики гатили з “Градів”, але обійшлося без поранених. Однак уже наступного дня ситуація різко змінилася. Одна з розвідгруп напоролася на розтяжку.

“Того дня війна мене огріла обухом по голові. Ще в мирний час я мав солідний досвід роботи фельдшером. У військо пішов добровольцем. Уважав, що морально та професійно готовий до будь-яких ситуацій. Але я помилявся. Коли я прибув на місце, переді мною відкрилася жахлива картина: навколо лежали поранені наші бійці, серед них була й важко поранена дівчина з позивним “Лютик”. Їй відірвало обидві ноги. Крововтрата була велика, тож час ішов на хвилини”, – розповів санітар.

Він додав, що дівчина вижила. За словами медика, весь вільний час на фронті він та його колеги обмірковували свої дії на всіх етапах евакуації поранених із червоної зони, вдосконалювали власну майстерність.

2015 року наш медичний підрозділ дислокувався в селищі Водяне. До однієї з найгарячіших на той час точок – шахти “Бутівка” – ми могли дістатися в кращому разі за хвилин двадцять, що було занадто довго, щоб урятувати поранених бійців. Тож наш командир Роман Бабич вирішив розмістити медичний пункт на “Зеніті”, що скоротило час евакуації до кількох хвилин. Відтоді “Зеніт” став моїм другим домом,– розповів Богдашевський.

Медик також пригадав, що ворожі снайпери “щедро” обстрілювали машини швидкої допомоги.

“Про яку людяність російських найманців можна вести мову? Практично кожну медичну евакуацію супроводжували обстріли. Навіть під час так званого перемир’я вони не залишали в спокої медичні машини”— розповів Віктор.

Інша історія, які пригадав медик, трапилася під час чергового перемир’я.

Наші сапери почали роботу з розмінування позиції “Зеніт”. Скориставшись нетривалим затишшям, сапери почали свою роботу. Раптом пронизливий свист розірвав тишу. Вибух! За одну мить перемир’я перетворилося на пекло: 120-та міна влучила просто в те місце, де перебували наші бійці. Коли добрався до місця, то завмер: вісім поранених, із них двоє важких, один двохсотий. Евакуювали вчасно,– розповів він.

Читайте також: У Нігерії помер проповідник, який мав 130 дружин і 203 дітей

Джерело.

Related Post

facebook