Дозвілля
Відвідувачі церков живуть довше – вчені

Регулярне відвідування церкви пов’язано з більш низьким рівнем смертності, повідомляє The Telegraph.

До такого висновку прийшла міжнародна група вчених після 16-річного епідеміологічного дослідження, що охопило понад 74 тисяч жінок. Відповідне дослідження було опубліковано в журналі JAMA Internal Medicine.

Серед регулярних відвідувачів церкви смертність за описуваний період була третину нижче, ніж у контрольної групи. Крім того, ці парафіянки могли похвалитися більш низьким рівнем смертності від серцево-судинних захворювань і раку (на 27 і 21 відсоток відповідно), які і забирають більшість життів.

Трохи гіршими показниками відрізняються ті, хто відвідував церкву час від часу – смертність у них нижче на 13 відсотків, ніж у контрольної групи.

Серед можливих причин такого взаємозв’язку називається менша схильність активних парафіянок до паління, а також оптимізм і відсутність почуття самотності, яке забезпечується приналежністю до громади.

“Релігія і духовність може бути недооціненим ресурсом, який лікарі могли б вивчити зі своїми пацієнтами в залежності від обставин”, – стверджується у висновках дослідження.

Читайте також: ВЧИТЕЛІ ЦЕРКВИ ПРО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook