Здоров'я
Відомий препарат, який приймають при захворюваннях кишкiвника, може викликати paк

Відомий препарат “Азатіоприн”, який приймають при захворюваннях кишківника, може викликати появу paку шкіри.

Такий вплив препарату виявила група наукових фахівців з Університету Данді, Лондонського університету королеви Марії та Інституту Сенгера, повідомляє 24 канал.

“Азатіоприн” активно застосовують для терапії запальних захворювань кишечника, артриту, васкуліту (запальне ураження стінки кpoвоносних судин).

Під час дослідження науковці з’ясували, що використання “Азатіоприну” призводить до підвищених фоточутливості і ризику мутацій клітин шкіри, що призводять до появи плоскоклітинної кapцинoми – злoякicної пyxлини з епітеліальної тканини.

Читайте також: В Україні заборонили вакцину від цілого ряду серйозних захворювань

Тож якщо хворий приймає даний препарат, необхідно проходити додаткові огляди, які б дозволили вчасно діагностувати наявні вогнища ураження.

А ще людям з кишковими хворобами і артритом важливо ретельніше дбати про захист від сонця. Зв’язок “Азатіоприну” з oнкoзaхворюванням потребує ще додаткових досліджень.

Related Post

facebook