fbpx
Політика
Від Мінська-2 до Будапештського меморандуму. Заява Клімкіна

Будапештський меморандум в Москві читають з кінця і вже занадто вибірково, вважають в МЗС України.

РФ трактує Будапештський меморандум так само вибірково, як і Мінські домовленості, тому Київ закликає провести консультації за участю всіх країн Будапештського меморандуму, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Ознайомився з твердженням глави російського дипломатичного відомства про те, що Російська Федерація нібито не порушувала свої зобов’язання за Будапештським меморандумом. Ще раз переконався в специфічному читанні російською стороною міжнародних документів – так само, як Мінські домовленості, Будапештський меморандум в Москві читають теж з кінця і дуже вибірково”, – сказав Клімкін агентству “Інтерфакс-Україна”, коментуючи заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що Будапештський меморандум містить тільки норму про незастосування проти України ядерної зброї.

Клімкін запропонував усім представникам російської влади ще раз “уважно перечитати весь текст Будапештського меморандуму і переконатися, що він складається не тільки з пунктів 4 і 5, де згадується про ядерну зброю”.

“РФ дійсно офіційно не погрожувала Україні застосуванням ядерної зброї. Щонайменше, до цих пір. Хоча загроза розміщення такої зброї в Криму є серйозним викликом міжнародному миру і безпеці”, – сказав глава МЗС України.

При цьому глава зовнішньополітичного відомства України підкреслив, що всі інші пункти РФ порушила. “Чи порушила і далі порушує п.1 Будапештського меморандуму, яким зобов’язувалася поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України. Росія порушила і далі порушує п.2 Меморандуму, де вона підтвердила, що ніяка її зброя ніколи не буде використовуватися проти України”, – нагадав Клімкін.

Крім того, РФ на постійній основі протягом кількох останніх років послідовно порушує п.3 Будапештського меморандуму, здійснюючи економічний тиск, “спрямований на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету”.

“Враховуючи те, що у зв’язку з сьогоднішніми висловлюваннями офіційного представника РФ “виникає питання щодо зобов’язань” згідно п.6 Будапештського меморандуму, ми відповідно ще раз пропонуємо провести консультації за участю всіх країн Будапештського меморандуму. На жаль, всі наші попередні пропозиції скликати такі консультації були проігноровані Росією. Для того, хто впевнений, що не порушує Меморандум, в чому ж існують побоювання таких консультацій?”, – підкреслив глава МЗС.

“Упевнений, що це буде прекрасна можливість для представників російської влади прочитати текст Меморандуму від початку і до кінця”, – додав Клімкін.

Джерело.

Реклама