Події
Вчені заявили, що створили ліки, здатні повністю вилікувати від гепатиту C

Нещодавно були опубліковані результати клінічних випробувань нового препарату для лікування від гепатиту С. Згідно з отриманими даними, хворі, що пройшли тримісячний курс терапії, повністю виліковували від цього важкого захворювання, повідомляє Медичний журнал Ізраїлю. Побічні дії нових ліків мінімальні, особливо в порівнянні з існуючими на даний момент противірусними засобами.

Клінічне тестування нового препарату проходили протягом трьох років. У них були задіяні 2300 хворих на гепатит С з різних країн. У дослідженні брала участь міжнародна група вчених. За словами доктора Йоава Лур’є, керівника проекту досліджень в клініці “Шаарей Цадек”, успіх в розробці нового препарату, здатного повністю вилікувати від такого небезпечного захворювання, як гепатит С, порівняємо з відкриттям антибіотиків.

Читайте також: Хто винен? Дитина вкололася ВІЛ-інфікованим шприцом в дитсадку у Львові (відео)

Гепатит С – вірусна патологія, спричинена вірусом HCV. Основний орган мішень – печінка. Вірус HCV вважається одним з головних чинників, що призводять до первинного раку печінки і цирозу. Інфікування відбувається парентеральним шляхом (через переливання крові і недостатньо стерильний медичний інвентар), а також статевим шляхом.

У 10-15% інфікованих спостерігається самостійне лікування. А у інших – розвивається хронічна форма хвороби. Через те, що на ранніх стадіях хвороби вона практично ніяк себе не проявляє, її часто називають “лагідним вбивцею”. Лікування гепатиту С проводиться комбінацією противірусних препаратів, яке досить важке для пацієнта і дає масу побічних ефектів. Середня тривалість курсу – близько року, але виліковується 50-80% пацієнтів. Результативність нового препарату набагато вища, при цьому лікування настає вже за три місяці і супроводжується мінімальними побічними ефектами.

Читайте також: Серед мобілізованих – 400 осіб з гепатитом С і 120 з ВІЛ, – Верба

Джерело.

Реклама

Related Post