fbpx
Без рубрики
Вчені висунули нову теорію часу

Теорія змушує перебудувати базові рівняння квантової механіки і саме визначення часу.

Фізики з Університету Ватерлоо висунули нову теорію, яка свідчить, що мінімально можливий в фізичного Всесвіту масштаб часу значно більший від планковського (приблизно 10 в мінус 43 ступеня секунд), повідомляє The European Physical Journal C.

Зазначається, що існування такого масштабу змінює фундаментальні рівняння квантової механіки і уявлення про природу часу – автори наполягають на його дискретності і порівнюють з кристалом.

Вчений Мір Файзал і його співавтори заявляють, що корекція мінімального масштабу часу змушує перебудувати базові рівняння квантової механіки і саме визначення часу.

Для перевірки цієї теорії фізики пропонують виміряти швидкість спонтанного випромінювання атома водню. Модифіковані рівняння дають відмінний від існуючих показник. Аналогічні зміни можна спостерігати зі швидкістю розпаду частинок і нестабільних атомних ядер.

“Фізичний Всесвіт подібний до кінокартини, де послідовність статичних кадрів створює ілюзію руху. Якщо серйозно прийняти цю точку зору, то наше сприйняття реальності в дусі безперервного руху є ілюзією, яку формує дискретна математична структура… Наше припущення вказує на платонічну природу реальності”, – заявив Фейзал.

Джерело.

Реклама