fbpx
Дозвілля
Вчені назвали головну причину появи ракових метастазів

Дослідники розглянули механізм утворення ракових метастазів, які є найбільш частою причиною смерті людей, що страждають від онкологічних захворювань
Метастази є віддаленими вторинними вогнищами патологічного процесу, які виникають при переміщенні пухлинних клітини з первинного вогнища хвороби через тканини організму. Переміщення може відбуватися, зокрема, за допомогою кровоносних або лімфатичних судин.

Лікування метастатичного раку — завдання вкрай складне. Зазвичай в таких випадках застосовуються системні лікарські терапії, наприклад хіміотерапія.

Дослідники з Інституту біотехнології Фландерса (Бельгія). спробували з’ясувати, як саме утворюються метастази. Свої висновки експерти опублікували в журналі Nature.

Дослідження показало, що головну роль в утворенні ракових метастазів відіграє жир, який бере участь в утворенні нових лімфатичних судин, що використовуються злоякісними клітинами для проникнення в інші органи і тканини.

Висновки вчених можуть допомогти в боротьбі з онкозахворюваннями. Надалі можливе створення нових лікарських препаратів, які запобігатимуть утилізацію жирів і зростання нових лімфатичних судин (а це, своєю чергою, придушить метастазування).

Автори роботи хочуть провести ряд тестів різних “жирових” інгібіторів і поспостерігати, який вплив вони матимуть у випадку з різними видами раку. Крім цього, планується використання харчових додатків, які містять жири, з метою перевірити, чи можуть вони ефективно відновлювати пошкоджені лімфатичні судини.

Читайте також:   Виявлено нову хворобу – алергію на… Wi-Fi

Джерело.

facebook