fbpx
Дозвілля
Вчені нарешті пояснили, що таке клінічна смерть

Про це явище часто думають як про містичне, але сучасні дослідження надали наукові пояснення того, що і чому люди переживають під час клінічної смерті.

Близько 3% жителів США пережили клінічну смерть. Перші письмові згадки про неї сягають своїм корінням до Стародавньої Греції. Саме від тих, хто пережив це, ми чули розповіді про світло у кінці тунелю.

Варто відзначити, що не завжди клінічна смерть вказує на небезпеку реальної смерті. В одному дослідженні 58 пацієнтів, які пережили клінічну смерть, і більшість з яких вважали, що вони знаходяться на межі життя смерті, було з’ясовано, що життя тільки 30 з них дійсно загрожувало щось серйозне.

“Багато явищ, пов’язаних з клінічною смертю, можуть бути пояснені з точки зору біології, — говорить нейробіолог Дін Моббс, фахівець університету медичних досліджень Кембріджа (Великобританія), як пише abcfact.ru. — Наприклад, відчуття того, що людина мертва. До речі, пацієнти з синдромом “ходячого трупа” або хвороби Котара також говорять маячні фрази про те, що вони мертві. Це розлад виникає через порушення діяльності певних ділянок мозку, таких як тім’яна кора і префронтальна кора головного мозку”.

Тім’яна кора, як правило, бере участь у концентрації уваги , а префронтальна кора часто активна при висловлюванні людиною свого роду помилок, які спостерігаються в психічних захворюваннях, таких як шизофренія, пояснює Моббс.

Про відчуття перебування поза тілом також повідомляють і люди, які відчувають певні труднощі зі сном. Дослідження показали, що відчуття перебування поза тілом або ширяння над ним можуть бути викликані стимуляцією роботи правої скронево-тім’яної області мозку. Вважається, що плутанина, яка виникає у сприйнятті сенсорної інформації, може радикально змінити те, як людина відчуває себе в своєму тілі.

Різні пояснення супроводжують і твердження про те, що при клінічній смерті людина часто зустрічається з померлими родичами і знайомими. Пацієнти з хворобою Паркінсона, наприклад, також говорять про те, що бачать привидів і навіть монстрів. Вчений пояснює це тим, що при цьому захворюванні нейромедіатор дофамін функціонує ненормально, це і викликає галюцинації.

Нарешті, один з найвідоміших аспектів клінічної смерті — це рух тунелем, в кінці якого видно світло. Хоча конкретної причини появи цього аспекту клінічної смерті немає, але висуваються припущення, що “тунельний зір” з’являється тоді, коли потік крові і кисню до очей сповільнюється — так само, як це відбувається у вмираючої людини.

В цілому, наукові дані свідчать про те, що всі особливості переживань під час клінічної смерті пов’язані з тим, що мозок перестає на певний період функціонувати належним чином. “Таким чином, отримані результати дозволяють науково обґрунтувати те, що завжди відносили до паранормальних явищ”, — каже Моббс.

Тим не менше, одним з перешкод, що стоять на шляху подальших досліджень клінічної смерті, є неможливість проаналізувати цей процес експериментально, зазначає когнітивний нейрофізіолог Олаф Бланке з Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні, який також досліджував клінічну смерть.

Читайте також:  “Беги или умри”: до України дісталася смертельна гра серед підлітків, які кидаються під авто

Джерело.

Related Post

facebook