Політика
В Україні пропонують ще раз підвищити пенсійний вік

Радник прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, словацький реформатор Іван Міклош вважає, що Україна повинна провести пенсійну реформу, яка серед іншого включатиме в себе підвищення віку виходу на пенсію, передає LB.ua.

“Три роки тому витрати на пенсії в Україні становили 16% від ВВП. В два рази більше, ніж інші подібні країни. В інших країнах ці витрати становлять 8-10%. Перші кроки були зроблені зі скасуванням деяких привілеїв для різних груп громадян. Другий крок, який повинен бути зроблений, – це реформа першого компоненту пенсійної системи (солідарної частини, – ред.) в зв’язку з девальвацією, інфляцією, пенсійним віком. Вік виходу на пенсію необхідно міняти. Це теж непопулярна, але необхідна реформа, без неї система нестійка “, – сказав Іван Міклош.

За його словами, на цьому також наполягає МВФ. “Що ми зробили в Словаччині (я рекомендую вам зробити також). Не приймати рішення про нові терміни виходу на пенсію щороку, тому що це дуже чутливе рішення. Ми вирішили, коли я був міністром фінансів, встановити час виходу на пенсію за формулою. Ця формула передбачає, що час виходу на пенсію відсувається на півроку щороку “, – сказав радник прем’єр-міністра. У Словаччині вік виходу на пенсію буде піднято до 65 років.

При цьому віце-прем’єр-міністр Павло Розенко запевняє, що уряд не збирається підвищувати вік виходу на пенсію.

Читайте також: ВИЙШОВ ВЧАСНО НА ПЕНСІЮ – ОТРИМАВ 10 ОКЛАДІВ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook