fbpx

В Україні оселилася зграя рідкісних рожевих фламінго

На Херсонщині, на території Азово-Сиваського національного природного парку поблизу озера Чурюк, помітили цілу зграю цих птахів – аж 20 особин. Це викликало неабиякий подив співробітників парку та орнітологів, адже рожевий фламінго в Україні є хіба що в зоопарках, пише газета Експрес.

Ареал проживання цих птахів – Африка, Південна Америка і Південно-Східна Азія. Це доволі рідкісний птах, через що він занесений у Міжнародну Червону книгу як вразливий вид. А тому поява цілої зграї фламінго стала справжньою диво-подією.

Читайте також: Привіз із Кракова: у львівського заробітчанина з-під брови витягли десятисантиметрового пaрaзитa

“Справді, рожевий фламінго нехарактерний для України птах – це мешканець тропічних широт, – каже Андрій Бокотей, голова Західноукраїнського орнітологічного товариства. – Як він тут опинився? Можу пояснити хіба тим, що тепер триває період інтенсивної міграції птахів. А птахи, особливо великих розмірів, дуже залежні від кліматичних умов, повітряних потоків.

Ймовірно, зграю занесло до нас вітром. Таке достатньо часто буває, особливо восени, коли в Україні опиняються нехарактерні види птахів. Втім щодо фламінго, то це сталося вперше. У 80-х роках поблизу Львова було помічено одного птаха цього виду, проте цілої зграї на теренах України, певно, не було ніколи. Не думаю, що фламінго затримаються у нас надовго. Ймовірно, підгодуються і продовжать міграцію”.

You cannot copy content of this page