Політика
В Україні можуть скасувати травневі вихідні. 8 березня – теж під питанням

Директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що відомство готує законопроект, який скасує вихідні дні 1, 2 і 9 травня, а також 8 березня.

“Ми готуємо проект закону про державні свята, мета якого – суттєво скоротити кількість вихідних. Я переконаний, що це абсолютно прийнятно для тієї ситуації, в якій перебуває Україна. Одна з наших пропозицій – зробити 9 травня робочим днем. Але цей день залишиться святом, увагу до старшого покоління, учасників війни не буде зменшено”, – цитує історика “Гордон“.

На думку В’ятровича, кращий спосіб уникнути провокацій під час святкування в Україні перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – зробити 9 травня робочим днем.

“Я вважаю, що серед вихідних, які варто скасувати, не лише 9 травня, а й 2 травня, а, можливо, і 1 травня, і, напевно, 8 березня. Але законопроект поки у стадії формування, ми подивимося на реакцію людей”, – додав він.

За словами голови Інституту національної пам’яті, “будь-які зміни та реформи викликають опір, але якщо суспільство рухається і розвивається, його треба долати”.

“Чинився опір тому, щоб 8 травня в новому форматі відзначати День пам’яті і примирення. Проте ця нова традиція, безумовно, вже прижилася”, – підсумував В’ятрович.

Читайте також: В Україні в червні буде 11 вихідних

Джерело.

Реклама

Related Post