fbpx
Дозвілля
В Тернополі знищують рослину, яка роз’їдає плoть аж до кicтoк

Люди не завжди хочуть пускати на приватну територію комунальників, які знищують у місті борщівник Сосновського. Дехто думає, що це такі квіти, розповідає начальник управління ЖКГ Тернопільської міської ради Олег Соколовський. Цього року для боротьби з рослиною найняли спеціальне підприємство, а з бюджету виділили 200 тисяч гривень.

Вже були випадки, коли людини обпікались випарами борщівника, а потім на все життя лишались кaлiкaми, каже Соколовський.

— Борщівник Сосновського ще називають пoмcтoю Сталіна. Його колись придумали для того, щоби було більше біомаси, а от бачимо, що з того вийшло. В нас укладена угода, підприємець тільки цим займається, що знищує весь борщівник. В парку Загребелля, по всьому місту ця людина працює, є колектив. Якщо попередній рік ми трохи пізно спрацювали і вони знищували тільки великі рослини, то цього року знищують в зародку. Але є проблеми. Є багато приватних ділянок, де росте борщівник, ми пропонуємо людям знищувати. Але не всі пускають. Ми б його зрізали і забули. А так — залучаємо муніципальну поліцію. Це смішно, бо до чого ми її залучаємо, щоб спасти саму ж людину. Часто люди думають, що це квіти такі, — розказує Олег Соколовський.

Головний комунальник міста каже, що рослина небезпечна тоді, коли вже цвіте. Як зазначає Олег Іванович, випари борщівника oбпiкaють шкіру при легкому контакті, при більшому — просто роз’їдають плoть аж до кicтoк.

— Є реальні випадки, що в людей випалило до кicтoк і нічого не зробиш. Це страшна річ. Якщо хтось бачить борщівник — зрізайте, поки ще малий, — говорить Олег Соколовський.

Окрім того, ті, хто бачить борщівник, що росте у місті, можуть повідомляти про це в управління ЖКГ чи на довідку міської ради.

Читайте також: Досі розмовляє із донькою: Мати Фріске написала доньці щемливого листа із натяком на непросту ситуацію із Шепелєвим

Джерело.

Related Post

facebook